Eurocamp 2018 – Newbury Showground – England

Čtvrtek 26. 7. 2018
Konečně nadešel čas odjezdu. Sešli jsme se všichni na určeném místě v Praze  na Florenci a čekali na příjezd autobusu.
Byli zde zástupci ze středisek Skauta ABS – Lesní moudrost, Tilia, Pangea, Šavani, Javor a Gatagewa. Celkově nás bylo 47.

Z našeho střediska se účastnili:
Hanka, Panda, Chmura, Koksík, Fox, Olda, Kikina, Agi, Přemek, Vráťa, Kapsa, Bůr, Švestka, František, Hejkal, Cibi, Áta, Kačitanka a Štěpánka.

Autobus přijel o chvíli později díky zacpaným silnicím. V pohodě jsme naložili věci i sebe a vydali se na dlouhou cestu do Newbury v Anglii s mnoha očekáváními. Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně | 1 komentář

Zpráva Star Gate Command (SGC) z mise 3062172018

Na tajnou základnu v pohraničí se vypravilo celkem 21 nováčků aspirujících na členství v SG týmech, které podnikají výpravy na jiné planety s pomocí zařízení nazývaného Hvězdná brána. Někteří byli způsobilí zařadit se do výkonných SG týmů ihned – to byli ti, kteří brali vážně celoroční výcvik a splnili všechny požadavky. Většina však musela podstoupit ještě intenzivní výcvik na velitelství než mohla být zařazena do misí.
Cílem výprav na jiné planety bylo seznámení se s životem na nich, případně získání technologií, které by mohly pomoci obyvatelům naší planety známé ve vesmíru jako TAURI. Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Měsíc sazenic a měsíc růží

Čas běží ryhle, a během těchto dvou měsíců jsme museli zvládnout přípravu na náš letní tábor, na Eurocamp v Anglii, kam nás letos jede poměrně hodně. K tomu ještě závěr celoroční hry v podobě Slavnosti velkých dortů a již tradiční propagační akci v Muzeu Policie ČR při pražské muzejní noci.
Také jsme zopakovali akci „Fantastická zvířata“ a zaznamenali na ní účast několika dětí i s rodiči. Snad se někteří z nich objeví v září v klubovně a budou našimi novými kamarády.

Duben – měsíc trávy

Na přelomu měsíce vran a měsíce trávy jsme strávili velikonoční prázdniny, jako již tradičně, v Měsíčním údolí u Vlašimi. Počasí nám přálo, a tak jsme si užili výlet, vaření na ohni, spoustu her a velikonočního tvoření. Ukázky jsou v albu fotek.
Dubnová víkendová výprava nás zavedla na Kozí hřbety a moc jsme si ji užili pod vedením Oldy a Kikiny, kteří jsou čerstvě dospělí, a tak s námi mohou chodit samostatně. Bylo to super.
Jeden z dalších dubnových víkendů se konala schůuzka Ibirinoka a vedení kmenů na které se připravovala, programově i technicky, největší událost každé stezky kmenové činnosti, a to letní tábor. Už se těšíme! Pojedeme skoro všichni, budpou chybět jen 3 z našich kamarádů.

Náš měsíc vran

Březnové klanovky byly ve znamení přípravy na naši tradiční akci ve Stínadlech. Tentokrát se s námi do Stínadel vypravili i bratři a sestry z Jindřichova Hradce, Šlapanic, Syrovic a Zábřehu na Moravě. Celý příspěvek

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

V měsících sněhu a hladu jsme nespali

Po návratu odvážlivců ze zimního tábora se kmenová a klanová činnost rozběhla opět naplno –  pondělní modelářský kroužek i středeční klanovky. Celý příspěvek

Měsíc dlouhých nocí

Poslední měsíc roku tradičně patří vánoční akci a zimnímu táboru. Docházka byla sice trochu poznamenána pěveckými a hudebními vystoupeními některých členů, která kolidovala s termíny schůzek, ale to neubralo přípravě na kvalitě.
„Vánoce zvířátkům a sobě“
Sešli jsme se v pátek večer v klubovně, abychom všechno připravili. Celý příspěvek

Měsíc bláznů

V tomto měsíci probíhala běžná činnost na schůzkách a víkendová výprava nás provedla blízkým okolím Prahy po stopách královského kuchaře. Skvěle ji připravili Kráťa s Koksíkem. Druhá polovina měsíce bláznů už patřila intenzivním přípravám na tradiční akci „Vánoce zvířátkům a sobě“ a také na zimní tábor.

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Jak bylo poslední dva měsíce

Zahájili  jsme celoroční hru na pohádkové a fantasy téma. Usilujeme o to stát se hvězdnými poutníky, tzn. získat hvězdu, která nám umožní pohybovat se uvnitř pohádkových a fantasy příběhů.
Přivítali jsme nováčky Kačku a Honzíka.
Zrušili jsme úterní schůzky klanu Sov na Jižním městě a Sovy teď jezdí také do naší klubovny na Žižkově. Jsme tak více všichni spolu, a tak se nám to líbí.

V měsíci lovu jsme se zúčastnili Setkání družin Skauta ABS, které tentokrát pořádalo středisko Javor z Nové Role. Celý příspěvek

Zahájení XXXVII. stezky kmenové činnosti

Schůzky budou opět každou středu od 16,30 do 18,30 hod. v naší klubovně.
Každé pondělí od 17,00 hod. mohou do klubovny přijít zájemci o modelaření. Pod vedením Kráti si mohou slepit umělohmotné či papírové modely letadel, lodí, hradů….
Přijďte k nám, těšíme se na nové kamarády a kamarádky! Celý příspěvek

Rubriky: Kronika | Napsat komentář