Úspěšně zahájená XL stezka kmenové činnosti

nám přinesla nové kamarády, což je prima moc je vítáme.
Víme, že řada skautských oddílů má stop-stav na nové členy, my máme ještě omezený počet  volných míst k doplnění družin – klanů, a to:

  • pro 2 děvčata – světlušky ve věku 7- 8 let do klanu hnědé Vydry
  • pro 3 děvčata – světlušky ve věku 9 – 11 let do klanu černé Lasičky
  • pro 3 kluky – vlčata ve věku 8 – 10 let do klanu modrého Kamzíka
  • pro 2 děvčata či kluky ve věku 5 – 6  let do klanu předškoláků Bobři

Využijte tuto šanci, těšíme se na vás. Po naplnění této kvóty ani u nás už volná místa nebudou!

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Letní filmová škola

Letos jsme neměli příliš času na přípravu letního tábora jako programovou, tak tu technickou z důvodů epidemie Covid-19. Díky sehranému týmu vedení střediska a oddílů se ale vše podařilo a my jsme mohli vyrazit.
Počasí nám střídvě přálo i nepřálo. Nejhorší byly poslední 3 dny tábora, které téměř kompletně propršely. Aspoň na den odjezdu se na nás usmálo sluníčko.
Tábor probíhal jako obvykle, tedy skvěle – dobrá parta, dobré jídlo, dobrý program! Velké díky všem, kteří se na této práci podíleli.
Bylo natočeno celkem 5 filmů. Čtyři klanové pohádky  a jeden společný film podle scénáře orlího Sagamora Agi, v režii Sachema Ipavy Pandy a s hvězdným obsazením renomovaných i nově angažovaných herců filmového studia „Gatagewa Pictures“. Jeho název je „Nedávno jsem byl  na hřbitově maminko“.
Všechny filmy byly nominovány na studiového Oscara a budou mít slavnostní premiéru na podzim.
Proběhly téměř všechny tradiční akce, uskutečnil se 37. sněm kmene Arrendahronon (Huronů) a 64. sněm kmene Meherin. Vlčácký slib složil bojovník Tomík, skautský pak bojovník Švestka.
Kdo by chtěl vědět něco víc o táborovém dění, může pokračovat  další částí článku. Celý příspěvek

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Výsledky soutěží

Je třeba říci, že zvítězili všichni, kteří se zúčastnili od Ondrova sušenkového bobra po Vincentův chlebíček pro sv. Jiří.  Velká pochvala a vítězství tedy také patří všem. Podle hlasování to dopadlo následovně:

Celý příspěvek

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Pomalu zase začneme

Na vědomost se dává, že v sobotu 23. května 2020  se konná jednodenní výprava do údolí Botičského potoka. Podrobnosti najdete v kalendáři.
Od středy 27. 5. 2012 se opět v obvyklou dobu (16,30 – 18,30) budou konat schůzky pro ty syny a dcery kmene, kteří budou moci přijít. Sraz vždy před klubovnou. Převážně si budeme společně hrát.

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Večeře pro sv. Jiří

Poděkování všem, kteří poslali fotografie svého snažení, jste fakt šikovní. Jen škoda, že se vás zapojilo jen málo. Prosím o hlasování, koho výtvor se vám líbí nejvíce. Asi nebude nic lehkého se rozhodnout.Nahlédněte do přiloženého souboru.  Váš hlas prosím zaslat do 17. 5. 2020 Celý příspěvek

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Miss plyš – hlasování

Děkujeme všem, kteří se do téhle akce zapojili a prosíme velectěné publikum, aby svými hlasy rozhodlo o vítězi. Kandidáty najdete v přiloženém souboru. Svůj typ pošlete do 17.5. 2020 Celý příspěvek

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Poděkování a hlasování

Skončila VVS – Velká velikonoční soutěž. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili za pěkné výrobky i fotografie. Zaslouží si pochvalu.
Pokud někdo ještě má foto a neodeslal ho, může tak ještě dodatečně učinit.
A komu že patří to poděkování? Podívejte se do přiloženého souboru! Celý příspěvek

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Další výzva

Asi všichni víte, že naše středisko i kmeny mají hóóódně dlouhou tradici  a prošlo jimi nepřeberné množství synů a dcer kmenů. Někteří vydrželi dlouho a zapsali se do kmenové historie výrazně, jiní dlouho nevydrželi, ale všichni si odnesli něco dobrého do života. Pojďme se v čase karantény pohrabat ve střípcích z oddílové historie. Celý příspěvek

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Malý dobrý skutek

Vzhledem k tomu, že jsme zjistili, že  všechny klany, bohužel, nedostaly úkoly od svých rádců (Rysi, Lasičky..) rozhodli jsme se aspoň tento jeden zveřejnit tady.
Česko šije roušky, někteří z nás také, ale pojďme zkusit ušít  něco trošku jiného.
Potřebovat k tomu budeme pár odložených ponožek (čistých samozřejmě!). Celý příspěvek

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Klidné a spokojené Velikonoce

Přejeme všem synům a dcerám kmenů, jejich rodičům, našim kamarádům, příznivcům a podporovatelům.
na obrázku vzpomínka na loňské společné Velikonoce a pomlázku.

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář