Maškarní bál ve stylu divoký západ

Zveme všechny zájemce na maškarní bál ve stylu „Divoký západ“
Vítání jsou indiánští bojovníci, náčelníci, indiánské squaw i princezny, cowboyové a cowboyky s kolťáky proklatě nízko u pasu i bez nich, pistolníci i jiné rázovité postavy divokého západu.
KDY? V sobotu 20. ledna 2018
KDE?
  v klubovně našeho střediska v Husitské ulici 44 na Praze 3 od 14,00do 17,00 hod.
CO VÁS ČEKÁ?
tanec ve stylu country
soutěž o nejlepší masku
hry
tombola
spousta dobré zábavy
Pojďte do toho s námi a s dobrou náladou! Těšíme se na všechny.

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Měsíc dlouhých nocí

Poslední měsíc roku tradičně patří vánoční akci a zimnímu táboru. Docházka byla sice trochu poznamenána pěveckými a hudebními vystoupeními některých členů, která kolidovala s termíny schůzek, ale to neubralo přípravě na kvalitě.
„Vánoce zvířátkům a sobě“
Sešli jsme se v pátek večer v klubovně, abychom všechno připravili. V sobotu jsme, jako obvykle, šli na naše místo v Kunratickém lese a každý klan ozdobil stromeček zvířátkům. Iletos se objevily velmi originální ozdoby.
Potom jsme se vrátili do klubovny, kam přišli i naši rodiče, sourozenci, dědečkové a babičky na společné vánoční posezení na které jme připravili nejen pohoštění, ale také program v podobě scének, soutěží a společného zpěvu. Jako vždy, velmi zdařilá akce.
Zimní tábor „Fimfárum“
proběhl opět v Hanychově a bez sněhu. My jsme si ale za ním došli do okolí Bedřichova a na Ještěd. Pobytem nás každý den provázela jedna pohádka z knížky Jana Wericha podle níž nám Ibirinoko připravilo vypečené úkoly a hry. Navštívili jsme bazén a nechyběla ani silvestrovská oslava.
Novinkou byla, že opět obnovilo činnost studio „Gatagewa Pictures“ a podpořilo produkci dvou filmových pohádek „Lakomá Barka“ a „Tři sestry“. Týmy, které na natáčení pracovaly, herci, kameraman i režiséři odvedli dobrou práci, a tak po konečné úpravě bude moci proběhnoiut premiérové promítání.
Bylo sposusta legrace, dobré jídlo, bezva program a dobrá nálada. Už se těšíme zase za rok.

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Měsíc bláznů

V tomto měsíci probíhala běžná činnost na schůzkách a víkendová výprava nás provedla blízkým okolím Prahy po stopách královského kuchaře. Skvěle ji připravili Kráťa s Koksíkem. Druhá polovina měsíce bláznů už patřila intenzivním přípravám na tradiční akci „Vánoce zvířátkům a sobě“ a také na zimní tábor.

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Jak bylo poslední dva měsíce

Zahájili  jsme celoroční hru na pohádkové a fantasy téma. Usilujeme o to stát se hvězdnými poutníky, tzn. získat hvězdu, která nám umožní pohybovat se uvnitř pohádkových a fantasy příběhů.
Přivítali jsme nováčky Kačku a Honzíka.
Zrušili jsme úterní schůzky klanu Sov na Jižním městě a Sovy teď jezdí také do naší klubovny na Žižkově. Jsme tak více všichni spolu, a tak se nám to líbí.

V měsíci lovu jsme se zúčastnili Setkání družin Skauta ABS, které tentokrát pořádalo středisko Javor z Nové Role. Celý příspěvek

Zahájení XXXVII. stezky kmenové činnosti

Schůzky budou opět každou středu od 16,30 do 18,30 hod. v naší klubovně.
Každé pondělí od 17,00 hod. mohou do klubovny přijít zájemci o modelaření. Pod vedením Kráti si mohou slepit umělohmotné či papírové modely letadel, lodí, hradů….
Přijďte k nám, těšíme se na nové kamarády a kamarádky! Celý příspěvek

Rubriky: Kronika | Napsat komentář

Letní tábor rytířů řádu Gatagewy

Tábor rytířů řádu Gatagewy je za námi. Začal v pondělí 3. července a skončil v sobotu 22. července 2017.
Táborová hra navazovala na celoroční program a motivaci tvořily legendy o rytířích z různých zemí Evropy.
Četli jsme si tak o králi Artušovi, Siegfriedovi a pokladu Nibelungů, Rolandovi, Rodrigovi nebo Cidovi. Celý příspěvek

Kronika letního tábora

Zde si můžete přečíst stručný záznam jednotlivých táborových dní a nezapomeňte se také ve fotogalerii podívat na fotografie. Celý příspěvek

Rubriky: Kronika | Napsat komentář

Měsíc růží

V tomto měsíci se nás tradičně schází na schůzkách méně, protože nastalo období kurzů, škol v přírodě a školních výletů. Na schůzkách si všichni společně hrajeme, na té poslední proběhne vyhodnocení našeho celoročního snažení, dostaneme „kmenová vysvědčení“ a ti nejlepší i pěknou odměnu.
Také jsme opět byli součástí programu muzejní noci v muzeu Policie ČR. Naše hry se líbily a poděkování patří našim mladším bratrům a sestrám, kteří perfektně zvládli organizaci našeho programu, zejména Bůr, Marjánka, Kačitanka, Cibi, Přemek, Agáta a další.
Veškerá činnost už je vlastně intenzivní přípravou na tábor – příprava věcí, jejich balení. Prostě děláme všichni vše co je potřeba, abychom na táboře měli všechno potřebné, a tak si ho co nejvíce užili. Už se všichni moc těšíme.

Měsíc sazenic

Účast na schůzkách a akcích byla dobrá. Vrcholí příprava na letní tábor, zatím snahou většiny bratrů a sester splnit podmínky k tomu, aby na tábor mohli odjet již s titulem rytíř. Celý příspěvek

Měsíc trávy

Tak jsme zase o měsíc blíže táboru. Činnost nabrala obrátky, klan hnědé Vydry  na konci měsíce vyrazil jako první pro kouzelné amulety rytířů řádu Gatagewy. Celý příspěvek