STŘEDISKO „GATAGEWA“ MÁ CELOROČNÍ ČINNOST

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Výroční oheň

Už se nám opět blíží letní tábor. Už 35 let jezdíme na naše krásné tábořiště poblíž Kaplice. U této příležitosti jsme se rozhodli pozvat všechny, kteří k našemu středisku někdy patřili, zejména ty, kteří absolvovali táboření na tomto místě na výroční oheň.
Ten bude zapálen v sobotu 13. 7. 2024 ve večerních hodinách (cca 20,00 hod.) v obřadním kruhu.

Pozvánka je na FB a odešla i emailem. Kdo chcete přijet, kontaktujte kohokoliv z vedení střediska (viz. kontakty).

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Měsíc trávy

Duben se do naší kroniky zapíše velikonoční výpravou do Měsíčního údolí. Počasí nám přálo, a tak jsme se mohli věnovat archeologickému výzkumu v Egyptě, projít pyramidu, honit zloděje artefaktů a v noci navštívit mumii od které jsme získali další indicii k celoroční hře.
Jeden z dalších dubnových víkendů patřil klanovým výpravám. Klan černého Orla se vydal na puťák po brdských lesích, klany hnědého Bobra a rezavé Veverky navštívili okolí Votic a objevili novou možnost ubytování na výpravách, klany hnědé Vydry a modré Lišky byly ubytovány v Doksech odkud podnikli výlet na hrad Bezděz.
Kdo chce může se v naší fotogalerii podívat na fotky z osvobozování žižkovských strašidel, Široka a egyptských Velikonoc.

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Březen – měsíc vran

V březnu proběhla událost na kterou se všichni těší, a nikdo si ji nechce nechat ujít. Totiž „Boj o velké vontství“ spojený s večerním honem na Široka v uličkách staré Prahy. Tuto akci pořádámě pravidelně již od roku 1984 a rádce vítězného klanu získává na rok titul „velký Vont“ a s tím spojená práva pro svůj klan. I letos byla účast na akci více než výborná, navíc nás posílila návštěva kamarádů ze skautského střediska ze Syrovic. V celé hře se nejlépe umístil klan černého Orla, i když jejich vítězství bylo těsné. Velkým Vontem pro tento rok je Přemek.
Další velkou akcí, která nás čeká je velikonoční výprava do Měsíčního údolí, kterou si letos užijeme v hojném počtu.  Povídání o ní bude až v rámci příštího měsíčního souhrnu, protože končí 1. dubna.

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Únor – měsíc hladu

Na tento měsíc vyšly na Prahu jarní prázdniny, a tak dvě klanovky za sebou byly jen dobrovolné pro ty, kterých se některý z termínů jarních prázdnin netýkal. Na konci měsíce jsme měli víkendovou výpravu, kdy jsme sobotní den strávili na výletě a v neděli jsme uspořádali akci pro děti a rodiče, na které bylo třeba osvobozovat žižkovská strašidla jako jsou Duch, času, Filmový pán, Šílený holič, Kuličkapinkdůlek a další.
Účast byla dobrá, všichni se dobře pobavili a celou akci jsme zakončili v klubovně promítnutím sestřihu z naší činnosti v roce 2023 a z letního tábora.

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Leden – měsíc sněhu

Po návratu ze Zimního tábora jsme se opět všichni scházeli na klanovkách a podnikli  vydařenou víkendovou akci. Lednová účast byla bohužel ovlivněna velkou nemocností, tak snad to  bude časem lepší. Jdeme i nadále ve stopách nedokončeného archeologického výzkumu zesnulého archeologa a daří se nám postupně získávat souřadnice, které nás k němu dovedou.

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Prosinec – měsíc dlouhých nocí

Program posledního měsíce roku je dán dvěma tradičními akcemi na které je třeba dobře se připravit. Proto proběhly opět klanové výpravy jejichž hlavním programem bylo připravit se na „Vánoce zvířátkům a sobě.“ V klanech se vyráběly dárky, ozdoby na stromek pro zvířátka, někdo i pekl  a zdobil perníčky.
Když přišel čas tradiční vánoční akce, sešli jsme se, tentokrát už v pátek, v policejním muzeu, abychom v sobotu ráno společně vyrazili do Krčského lesa ozdobit stromeček zvířátkům – jablíčka, mrkvičky, semínka…..
Odpoledne se přišli podívat rodiče, jaký jsme si pro ně připravili vánoční program. Scénky, cukroví, dárky. Dopadlo to na jedničku i když hodně lidí chybělo. Vypadá to, že někteří nováčci s činností skončili dříve než pořádně začali. Škoda.
Druhou událostí je zimní tábor, který trávíme tradičně o vánočních prázdninách v Jizerských horách. Celý příspěvek

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Listopad – měsíc bláznů

V tomto měsíci měly klany možnost udělat si svoji víkendovku podle svých představ a všechny klany si to užily, i když účast na nich nebyla nejlepší.
Na konci listopadu jsme se pak na kmenové výpravě vydali po stopách archeloga k Wikingům. S sebou jsme museli mít osobní štít a věc ze seznamu archeologa. Jako obvykle jsme si zahráli, zasoutěžili, něco se naučili a yvrcholením byla wikingská bitva při které nám posloužily naše štíty. Bylo to fajn jako vždy.

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Říjen – měsíc padajícího listí

Vítáme všechny nováčky, kteří přišli a vydrželi. Někteří totiž přišli jednou a již se neobjevili, takže stále ještě máme několik volných míst u děvčat ve věku 6-7 let a chlapců vě věku od 8 let.
Na první víkendové výpravě, která se konala v Praze jsme zahájili celoroční kmenovou hru. Stali jsme se vysokoškolskými studenty archeologie na univerzitě.   Celý příspěvek

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

První měsíc nové stezky – měsíc lovu

Čas rychle letí, a tak už máme pomalu první měsíc nové kmenové stezky za sebou. A co se událo?

Schůzky jsou opět pro všechny klany každou STŘEDU od 16,30 do 18,30 hod. v naší klubovně.
Několik lidí se s námi rozloučilo, ale více přišlo.  Vítáme nováčky.
V dívčím oddíle mohl vzniknout nový klan. Máme 2 klany světlušek – LIŠKY pod vedením Agi a VYDRY pod vedením Míši. Nejmladší  klan ve věku bobrů (5-7 let) se jmenuje nově VEVERKY a vede ho Kačitanka s pomocí Marušky. Ve všech klanech je  ještě prostor pro 1 – 2 nové členky.
V chlapeckém oddíle pracují zatím dva klany, 1 skautský pod vedením Přemka s asistencí Hejkala a Bůra, druhý Bobři pod vedením Jeřabince a Matly. U Bobrů je volné místo ještě pro dva kluky 5-7 let, u Orlů pak 5 volných míst, aby se klan mohl rozdělit na dva.

Hned po zahájení činnosti jsme vyrazili na výpravu do Jindřichova Hradce Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář