Měsíc sněhu

Do nového roku jsme vkročili v plné sestavě. Na klanovkách jsme se, kromě jiného, věnovali přípravě na soutěž v uzlování, které se zúčastníme v únoru. Také o nás napsaly Radniční noviny. Celý příspěvek

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Našim klanům

Stínadla jsou opět neklidná. Bezeslovná píseň Vontů zní křivolakými a temnými uličkami. Na plácccích se za sporého svitu pouličních lamp hloučkují Vontové. Volba Velkého Vonta se blíží… Připravte se dobře a včas!! K boji o velké vonství dojde o víkendu 24. – 26.3.2017 Celý příspěvek

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Jsme tu pro všechny děti

Hledáme odvážné rodiče s odvážnými a podnikavými dětmi,  chlapci a děvčaty od 5 do 13 let.
Najdete nás každou středu v naší klubovně   Husitská 44, Praha 3  od 16,30 do 18,00 hod.
Chlapci z Jižního Města mají sraz každou středu odpoledne v 16,00 hod. na nástupišti stanice metra „C“ Háje a návrat tamtéž v 19,00 hod. vždy s dospělým doprovodem.
Chlapci i děvčata zde jsou vítáni v oddílech Měsíční paprsek , Stopaři a také v družince předškolních dětí s názvem Bobři.
Klan šedé sovy (děvčata 6-11 let) bude mít nadále schůzky v úterý od 16,30 do 19,00 hod. na Jižním městě.
Sraz v podchodu stanice metra na trase „C“ Opatov u prodejny „Ječmínek“, návrat v 19,00 hod. tamtéž s doprovodem. Nováčci velmi vítáni.

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Měsíc dlouhých nocí

Stejně jako vždy na konci roku je prosinec – měsíc dlouhých nocí obdobím pro dvě tradiční akce a program klanovek je podřízen  přípravě na ně. Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Bláznivý měsíc

Listopad – Bláznivý měsíc pro nás nebyl ani trochu bláznivý. Každé pondělí od 16,30 hod.se začali v klubovně, pod vdením Kráti scházet ti, kteří mají zájem o stavbu modýlků letadel, lodí a dalších technických vynálezů. Rádi mezi sebou uvítají další zájemce.

Na pravidelných schůzkách – klanovkách se klany pomalu připravují na naši tradiční vánoční akci. Kromě toho si že si navzájem budeme vyrábět a rozdávat dárky, budeme zdobit stromek pro zvířátka a klany si navzájem připravují překvapení. Jeden třeba ozdobí stěnu v zadní místnosti. Celý příspěvek

Měsíc padajícího listí

Tento měsíc byl ve znamení dvou větších akcí na kterých byla bohatá účast, a to je dobře.

První bylo každoroční tradiční Setkání družin Skauta ABS, které pro nás připravilo středisko Pětilisté růže z Jindřichova Hradce a na kterém jsme se sešli se spoustou dětí z ostatních středisek z celé republiky.
Na zámku nás uvítal pan Jindřich z Hradce jako členy významných šlechtických jihočeských rodů a v tu chvíli mu herold oznámil, že lapkové přepadli povozy s nákladem zboží a peněz, který byl panu Jindřichovi poslán z královského hlavního města. Pan Jindřich nás požádal o pomoc při dopadení lapků a hra začala. Celý příspěvek

Měsíc lovu ten tam

Novou stezku kmenové činnosti jsme zahájili účastí na akci pořádané úřadem městské části Praha 3 „Volný čas na trojce.“ Připravili jsme několik soutěží pro děti – hru Cornhole, hod na cíl lacrosskou a 2 druhy labyrintů. K tomu fotografie z činnosti a ukázky rukodělek. Zájem vyzkoušet si hry byl velký, ale bohužel, i přes zájem, nikdo už pak cestu do naší klubovny nenašel. Nevadí.

Na klanovkách jsme se sešli všichni, a to je dobře. Na této stezce kmenvé činnosti nás bude provázet hra s rytířskou tématikou. Budeme postupně navštěvovat různé hrady a pátrat po ztraceném amuletu. Hrady navštěvujeme jednak fiktivně na naší mapě v klubovně, ale i reaálně. Celý příspěvek

Začali jsme ve středu 7.9. 2016 v 16,30 hod. v klubovně

PŘIDEJTE SE K NÁM KTEROUKOLIV STŘEDU!

Zase podzim, zase zima, ale to nám nevadí,
příroda nás zase volá, oddíly se vyřádí. Celý příspěvek

Indiánskou stezkou

Kronika letního tábora  Gatagewy, Malonty – Meziříčí 4. – 23. 7. 2016

Letošní tábor se opravdu vydařil. Motivací táborového programu byla „Cesta pro oheň štěstí“ a indiánské pohádky. Na přípravě programu se podílela nejen Rada starších, ale také členové klanu Ibirinoko, kteří jsou i rádci klanů (družin).
A dlužno říct, že všichni odvedli výbornou práci jak při budování tábora, tak přípravě programu a práci s klany.

I když nám třetinu tábora nepřálo počasí a bylo deštivo, byla pohodová atmosféra a stále bylo co dělat, vždyť nejsme z cukru ani ze soli. Účastníci tábora obstáli na jedničku, jen by pro příště bylo třeba, aby jim všechno netrvalo déle než je nutné. Tak by totiž byl čas udělat program ještě pestřejší než byl.

Chodili jsme na celodenní výlety, došlo i na kultovní Cetviny, vyráběli jsme indiánskou keramiku, luky, šípy, indiánské péřové ozdoby, zkoušeli barvit látku přírodními barvivy, hráli jsme vypečené hry a trénovali lacrosse…..
Letos jsme také oslavili 25. výročí činnosti našeho střediska, po dlouhé době vzplanuly sněmovní ohně a byl udělen šlechtický stupeň lesní moudrosti, byly složeny vlčácké, světluškovské i skautské sliby. Výběr fotografií naleznete zde

Kdo by si chtěl o průběhu tábora přečíst podrobněji, může pokračovat ve čtení dále. Je zde k dispozici stručná kronika jednotlivých dní, výsledky v soutěžích i pořadí celkové, a pro všechny zvědavé (asi hlavně maminky) i jídelníček. Celý příspěvek

Želví jaro