Duben – měsíc trávy

Na přelomu měsíce vran a měsíce trávy jsme strávili velikonoční prázdniny, jako již tradičně, v Měsíčním údolí u Vlašimi. Počasí nám přálo, a tak jsme si užili výlet, vaření na ohni, spoustu her a velikonočního tvoření. Ukázky jsou v albu fotek.
Dubnová víkendová výprava nás zavedla na Kozí hřbety a moc jsme si ji užili pod vedením Oldy a Kikiny, kteří jsou čerstvě dospělí, a tak s námi mohou chodit samostatně. Bylo to super.
Jeden z dalších dubnových víkendů se konala schůuzka Ibirinoka a vedení kmenů na které se připravovala, programově i technicky, největší událost každé stezky kmenové činnosti, a to letní tábor. Už se těšíme! Pojedeme skoro všichni, budpou chybět jen 3 z našich kamarádů.

Náš měsíc vran

Březnové klanovky byly ve znamení přípravy na naši tradiční akci ve Stínadlech. Tentokrát se s námi do Stínadel vypravili i bratři a sestry z Jindřichova Hradce, Šlapanic, Syrovic a Zábřehu na Moravě. Celý příspěvek

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

V měsících sněhu a hladu jsme nespali

Po návratu odvážlivců ze zimního tábora se kmenová a klanová činnost rozběhla opět naplno –  pondělní modelářský kroužek i středeční klanovky. Celý příspěvek

Měsíc dlouhých nocí

Poslední měsíc roku tradičně patří vánoční akci a zimnímu táboru. Docházka byla sice trochu poznamenána pěveckými a hudebními vystoupeními některých členů, která kolidovala s termíny schůzek, ale to neubralo přípravě na kvalitě.
„Vánoce zvířátkům a sobě“
Sešli jsme se v pátek večer v klubovně, abychom všechno připravili. Celý příspěvek

Měsíc bláznů

V tomto měsíci probíhala běžná činnost na schůzkách a víkendová výprava nás provedla blízkým okolím Prahy po stopách královského kuchaře. Skvěle ji připravili Kráťa s Koksíkem. Druhá polovina měsíce bláznů už patřila intenzivním přípravám na tradiční akci „Vánoce zvířátkům a sobě“ a také na zimní tábor.

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Jak bylo poslední dva měsíce

Zahájili  jsme celoroční hru na pohádkové a fantasy téma. Usilujeme o to stát se hvězdnými poutníky, tzn. získat hvězdu, která nám umožní pohybovat se uvnitř pohádkových a fantasy příběhů.
Přivítali jsme nováčky Kačku a Honzíka.
Zrušili jsme úterní schůzky klanu Sov na Jižním městě a Sovy teď jezdí také do naší klubovny na Žižkově. Jsme tak více všichni spolu, a tak se nám to líbí.

V měsíci lovu jsme se zúčastnili Setkání družin Skauta ABS, které tentokrát pořádalo středisko Javor z Nové Role. Celý příspěvek

Zahájení XXXVII. stezky kmenové činnosti

Schůzky budou opět každou středu od 16,30 do 18,30 hod. v naší klubovně.
Každé pondělí od 17,00 hod. mohou do klubovny přijít zájemci o modelaření. Pod vedením Kráti si mohou slepit umělohmotné či papírové modely letadel, lodí, hradů….
Přijďte k nám, těšíme se na nové kamarády a kamarádky! Celý příspěvek

Rubriky: Kronika | Napsat komentář

Letní tábor rytířů řádu Gatagewy

Tábor rytířů řádu Gatagewy je za námi. Začal v pondělí 3. července a skončil v sobotu 22. července 2017.
Táborová hra navazovala na celoroční program a motivaci tvořily legendy o rytířích z různých zemí Evropy.
Četli jsme si tak o králi Artušovi, Siegfriedovi a pokladu Nibelungů, Rolandovi, Rodrigovi nebo Cidovi. Celý příspěvek

Kronika letního tábora

Zde si můžete přečíst stručný záznam jednotlivých táborových dní a nezapomeňte se také ve fotogalerii podívat na fotografie. Celý příspěvek

Rubriky: Kronika | Napsat komentář

Měsíc růží

V tomto měsíci se nás tradičně schází na schůzkách méně, protože nastalo období kurzů, škol v přírodě a školních výletů. Na schůzkách si všichni společně hrajeme, na té poslední proběhne vyhodnocení našeho celoročního snažení, dostaneme „kmenová vysvědčení“ a ti nejlepší i pěknou odměnu.
Také jsme opět byli součástí programu muzejní noci v muzeu Policie ČR. Naše hry se líbily a poděkování patří našim mladším bratrům a sestrám, kteří perfektně zvládli organizaci našeho programu, zejména Bůr, Marjánka, Kačitanka, Cibi, Přemek, Agáta a další.
Veškerá činnost už je vlastně intenzivní přípravou na tábor – příprava věcí, jejich balení. Prostě děláme všichni vše co je potřeba, abychom na táboře měli všechno potřebné, a tak si ho co nejvíce užili. Už se všichni moc těšíme.