Příjezd z tábora

Příjezd z tábora bude v sobotu 23.7.2016 v 18,30 hod. na Praha hl.n. dle původního plánu.

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

A je to tady

V pondělí 4.7. 2016 začíná naše prázdninové dobrodružství – tři týdny v týpí v krásné jihočeské přírodě.
Půjdeme po indiánské stezce hledat ztracený Oheň štěstí. Těšíme se na zvláštní událost, kterou bude slavnostní oheň u příležitosti 25 let trvání našeho střediska. Zúčastní se ho bývalí členové našich oddílů a určitě to bude fajn.
Jak všechno dopadne se dozvíte v srpnu, kdy se zde objeví kronika z tábora i s fotografiemi.

Želví jaro

Čas běží rychle, a tak se stalo, že tohle povídání shrne naši činnost v měsíci vran, trávy a sazenic. Zažili jsme spoustu pěkného, výpravy nás bavily stejně jako schůzky v klubovně a venku. Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Jsme tu pro všechny děti

Hledáme odvážné rodiče s odvážnými a podnikavými dětmi,  chlapci a děvčaty od 5 do 13 let. Od září nás opět najdete každou středu v naší klubovně   Husitská 44, Praha 3  od 16,30 do 18,00 hod.
Chlapci i děvčata zde jsou vítáni v oddílech Měsíční paprsek , Stopaři a také v družince předškolních dětí s názvem Bobři.

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Měsíc hladu ve znamení stínadelské historie

Činnost probíhala normálně. Hlavní událostí v měsíci hladu byl tradiční

„Boj o velké vontství“, který proběhl jako víkendová akce  19.-21. února 2016.

Připravovali jsme se na ni  dlouho dopředu. Museli jsme si vyrobit papírové koule, jako střelivo a štíty jako obranu při Vontské bitvě.
V pátek jsme se sešli v klubovně a dodělávali poslední úpravy štítů před bitvou.
Před spaním jsme si promítli dokument o Novém Světě, kde se v sobotu uskuteční „Hon na Široka“. Celý příspěvek

Měsíc sněhu

Po zimním táboře nastala opět běžná činnost v klubovně – schůzky a výpravy. někteří se s námi rozloučili, jako třeba Domča a Filip z oddílu Skautů sv. Jiří, které přestala činnost bavit nebo bobr Teo, který začal s kamarádem chodit jinam. Mrzí nás to, ale tak už to chodí. Za to jsme uvítali opět několik nových kamarádů a kamarádek, třeba Kristýnku a Míšu.

V hojném počtu jsme se sešli na víkendové výpravě nazvané „Zimní hry kmene“ Celý příspěvek

Měsíc dloluhých nocí

Klanovky v měsíci dlouhých nocí byly věnovány intenzivní přípravě na tradiční akci „Vánoce zvířátkům a sobě“. Dopoledne zdobíme na našem místě v lese stromek pro zvířátka a odpoledne zveme do klubovny rodiče a máme vánoční posezení s cukrovím, dárky a programem, který si klany samostatně připravují.

Letos si Vydry připavily scénku na téma „Vánoce v týpí“, Jiříci „Počítačové Vánoce“ ve které notorický hráč na PC šel do sebe a začal chodit mezi skauty. Sovy předvedly „Soví vánoce“ a Rysi „Vánoce v naší kuchyni“. Všechny byly úspěšné, ale největší úspěch sklidili členové kočovné herecké společnosti Ibirinoko, kteří předvedli nevánoční kousek nazvaný „Tragédie na hradě Tolštejně aneb veselé krveprolévání tamtéž.“ Celý příspěvek

Měsíc bláznů

Ještě měsíc a budeme psát jiný letopočet. Ten pro nás bude významný tím, že v tom roce bude naše středisko pracovat již 25 let, tedy celé čtvrtstoletí. A to je dlouhá doba, která utekla rychle a byla naplněná pestrou a bohatou činností.

Rychle utekl i letošní listopad. Klany/družiny se začaly připravovat na tradiční akci Vánoce zvířátkům a sobě, zejména se tvoří scénky a program na sobotní odpoledne s rodiči.

Naši předškoláci Bobři si pomalu začínají zvykat na pravidelnost a pravidla a jsou odvážní. Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Co bylo v měsíci padajícího listí

Čas rychle běží a než jsme se stačili ohlédnout, máme za sebou říjen – měsíc padajícího listí a s ním i jednu z větších akcí naší kmenové stezky, a to podzimní prázdniny.

Strávili jsme je ve Vojkově na faře, která se pro nás spolu se svým okolím proměnila v africkou Botswanu, kde jsme hledali pro pirátského písaře diamanty.
Zástupce zde měli klany Vyder, Sov, Rysů a Jiříků, nejmenší Bobři zůstali doma. Celý příspěvek

Měsíc lovu je ten tam

První měsíc na naší nové stezce utekl jako voda v divoké řece. Oproti stezce minulé je tu několik novinek.
Oddíl Skautů sv. Jiří, který pracuje na Jižním Městě, dostal výpověď z klubovny v Komunitním centru Matky Terezy, a tak musíme hledat prostor, kde by se mohly aspoň jedenkrát za týden odbývat schůzky. Dívčí družina Sov se již celé září scházela každé úterý v Centrálním parku. Zkrátka nemíníme se vzdávat.
V naší klubovně na Žižkově se schází nejen klany Rysů a Vyder, ale od září i družinka Bobrů, kde jsou děti předškolního věku, tedy od pěti let.
Na Jižním Městě i na Žižkově je ještě několik míst pro nové kamarády. Celý příspěvek

Rubriky: Kronika | Napsat komentář