Měsíc sazenic a měsíc růží

Naše činnost – klanovky i výpravy – pokračuje, i když momentálně máme z klubovny staveniště díky rekonstrukci domu a budování výtahu, který bude mít šachtu na chodbě naší klubovny.
Stanování na Pankráci
Nebylo protestní akcí vzhledem k současnému stavu klubovny, ale výpravou pod stany na Celý příspěvek

Co bylo v měsíci trávy

V tomto měsíci proběhly hned dvě naše akce na které se hodně těšíme. Celý příspěvek

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Měsíc vran

Měsíc jako každý jiný. Každou středu je v klubovně živo. Klid je naopak jen při pondělním modelaření s Kráťou. Výprava byla společná s rodiči , kteří společně s dětmi zachraňovali pro Shreka bažinu. Účast byla velká, zábava dobrá a Shrek dostal bažinu zpět. Děkujeme všem rodičům za účast a zappojení se do hry. Celý příspěvek

Únor – měsíc hladu

V tomto zimním měsíci jsme absolvovali jednu víkenodovou výpravu pro syny a dcery kmenů a jednu pro Ibirinoko.
Na té první jme se vypravili za Prahu s lany, karabinami, sedáky,  kladkou a kromě jiného jsme se za pomoci Aleše, Koksíka a Skukúma, který za námi přijel až z Brna, povozili na laně. To se nám moc líbilo.
Po sněhu nebylo ani památky, ale přes noc ho celkem hodně napadlo, a tak bylo jasné, že bereme „lopaty“ a hurá jezdit na Vítkov. Lanové i sněhové radovánky jsme si pěkně užili. Celý příspěvek

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Měsíce dlouhých nocí a sněhu

Delší dobu se na našich stránkách neobjevovalo nic nového, to však neznamená, že bychom se uložili k zimnímu spánku. Konec roku jsme společně, jako každý rok, strávili na zimním táboře. Celý příspěvek

PF 2019

Prožijeme skutečně dobrý život budeme-li pomáhat jeden druhému.

Přejeme všem lidem dobré vůle, skautům i neskautům, synům i dcerám našich kmenů a jejich rodičům, kamarádům, známým pohodové vánoční svátky. Do nového roku hodně zdraví, splnění všech přání, suchou stezku pod nohama a modrou oblohu nad hlavou.
Středisková rada Gatagewy.
P.S.
První schůzka v novém roce bude ve středu 9. 1. 2019 v obvyklý čas a na obvyklém místě. Těšíme se na všechny.

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Měsíce bláznů a dlouhých nocí

Čas rychle letí a než jsme se otočili je tady konec roku 2018.  Bylo toho mnoho na práci, a tak se na našich stránkách dlouho neobjevila žádná aktualizace.
Mimo klanovek a výprav jsme připravovali naši tradiční vánoční akci, kdy se sejdeme již v pátek v klubovně, dokončíme přípravy, ozdobíme stromek, postavíme do výlohy skautský betlém…
V sobotu ráno pak jdeme na tradiční místo ozdobit stromek pro zvířátka. Za tu spoustu let co tuhle tradici držíme jsou z původně malých smrčkům už docela vzrostlé stromy.
Odpoledne se pak sejdeme v klubovně u stromečku s rodiči a kamarády. Každý klan předvede co si připravil, posedí se s kytarou, rozdají dárky. Jako každý rok se všechno povedlo a bylo to fajn. A  tak, jako každý rok, se odvážní vydávají na Zimní tábor, aby zde společně strávili poslední den roku a první dny roku nového.

Měsíc padajícího listí

Na pravidelných středečních klanovkách je veselo a za chvíli bude klubovna „praskat ve švech“.
Bobři (předškoláci) a dva chlapecké klany – klan hnědého Rysa (skauti) a klan šedého Orla (vlčata) jedou na plné obrátky a v plném obsazení. Nováčkům se u nás zatím líbí, a tak jim to snad vydrží.
Dívčí klany – klan hnědé Vydry (skautky) a černé Lasičky (světlušky) jsou zatím v oslabení a uvítaly by v každém klanu ještě 2-3 kamarádky. Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně, Nezařazené | Napsat komentář

Měsíc lovu je za námi

Sešli jsme se na Jiřího náměstí na akci „Volný čas na Trojce“. Hned další týden přišlo na klanovku do klubovny dost nováčků, hlavně chlapců – vlčat (6-11 let) a bobříků (děti 5 – 7 let). Všechny u nás vítáme  (Tomíka, Barnabáše, Kryšpína, Lukáše, Lukiho, Ondru, Péťu, Ivu, Šárku, Sašíka) a zatím to vypadá, že se jim u nás líbí. Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Něco zlého pro něco dobrého

Ta špatná zpráva je, že pomalu končí prázdniny, ta dobrá, že se opět budeme vídat na schůzkách a akcích a doufáme, že se sejdeme nejen my co už spolu kamarádíme, ale také  s těmi kamarády a kamrádkami, kteří před prázdninami projevili zájem o naši činnost.
Se schůzkami počítáme opět každou středu od 16,30 do 18,30 hod., s modelařením téměř každé pondělí od 17,00 hod.

Celý příspěvek