Bobři a letní tábor 2019

Bobři jsou na táboře vítáni, a to na celou dobu. Výjimečně, pouze pro nejmenší Bobry,   nabízíme možnost  zahájit táborový pobyt 5.7.2019  a končit ho  20.7.2019. V tomto případě bude třeba, aby rodiče dítě na tábor dopravili vlastními silami, vracet se děti budou společně s ostatními.
Všechny dotazy  kdykoliv rádi zodpovíme.

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Letní tábor – první info

Tábor je plánován v termínu 29.6. – 20. 7. 2019 na našem tradičním tábořišti v Malontech-Meziříčí. Již po třicáté!
Dětem budou rozdány přihlášky, které prosíme vyplněné odevzdat do konce března.
Návrat z tábora je pevně dán sobotou 20.7.2019.

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

PF 2019

Prožijeme skutečně dobrý život budeme-li pomáhat jeden druhému.

Přejeme všem lidem dobré vůle, skautům i neskautům, synům i dcerám našich kmenů a jejich rodičům, kamarádům, známým pohodové vánoční svátky. Do nového roku hodně zdraví, splnění všech přání, suchou stezku pod nohama a modrou oblohu nad hlavou.
Středisková rada Gatagewy.
P.S.
První schůzka v novém roce bude ve středu 9. 1. 2019 v obvyklý čas a na obvyklém místě. Těšíme se na všechny.

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Měsíce bláznů a dlouhých nocí

Čas rychle letí a než jsme se otočili je tady konec roku 2018.  Bylo toho mnoho na práci, a tak se na našich stránkách dlouho neobjevila žádná aktualizace.
Mimo klanovek a výprav jsme připravovali naši tradiční vánoční akci, kdy se sejdeme již v pátek v klubovně, dokončíme přípravy, ozdobíme stromek, postavíme do výlohy skautský betlém…
V sobotu ráno pak jdeme na tradiční místo ozdobit stromek pro zvířátka. Za tu spoustu let co tuhle tradici držíme jsou z původně malých smrčkům už docela vzrostlé stromy.
Odpoledne se pak sejdeme v klubovně u stromečku s rodiči a kamarády. Každý klan předvede co si připravil, posedí se s kytarou, rozdají dárky. Jako každý rok se všechno povedlo a bylo to fajn. A  tak, jako každý rok, se odvážní vydávají na Zimní tábor, aby zde společně strávili poslední den roku a první dny roku nového.

Měsíc padajícího listí

Na pravidelných středečních klanovkách je veselo a za chvíli bude klubovna „praskat ve švech“.
Bobři (předškoláci) a dva chlapecké klany – klan hnědého Rysa (skauti) a klan šedého Orla (vlčata) jedou na plné obrátky a v plném obsazení. Nováčkům se u nás zatím líbí, a tak jim to snad vydrží.
Dívčí klany – klan hnědé Vydry (skautky) a černé Lasičky (světlušky) jsou zatím v oslabení a uvítaly by v každém klanu ještě 2-3 kamarádky. Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně, Nezařazené | Napsat komentář

Měsíc lovu je za námi

Sešli jsme se na Jiřího náměstí na akci „Volný čas na Trojce“. Hned další týden přišlo na klanovku do klubovny dost nováčků, hlavně chlapců – vlčat (6-11 let) a bobříků (děti 5 – 7 let). Všechny u nás vítáme  (Tomíka, Barnabáše, Kryšpína, Lukáše, Lukiho, Ondru, Péťu, Ivu, Šárku, Sašíka) a zatím to vypadá, že se jim u nás líbí. Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Něco zlého pro něco dobrého

Ta špatná zpráva je, že pomalu končí prázdniny, ta dobrá, že se opět budeme vídat na schůzkách a akcích a doufáme, že se sejdeme nejen my co už spolu kamarádíme, ale také  s těmi kamarády a kamrádkami, kteří před prázdninami projevili zájem o naši činnost.
Se schůzkami počítáme opět každou středu od 16,30 do 18,30 hod., s modelařením téměř každé pondělí od 17,00 hod.

Eurocamp 2018 – Newbury Showground – England

Čtvrtek 26. 7. 2018
Konečně nadešel čas odjezdu. Sešli jsme se všichni na určeném místě v Praze  na Florenci a čekali na příjezd autobusu.
Byli zde zástupci ze středisek Skauta ABS – Lesní moudrost, Tilia, Pangea, Šavani, Javor a Gatagewa. Celkově nás bylo 47.

Z našeho střediska se účastnili:
Hanka, Panda, Chmura, Koksík, Fox, Olda, Kikina, Agi, Přemek, Vráťa, Kapsa, Bůr, Švestka, František, Hejkal, Cibi, Áta, Kačitanka a Štěpánka.

Autobus přijel o chvíli později díky zacpaným silnicím. V pohodě jsme naložili věci i sebe a vydali se na dlouhou cestu do Newbury v Anglii s mnoha očekáváními. Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně | 1 komentář

Zpráva Star Gate Command (SGC) z mise 3062172018

Na tajnou základnu v pohraničí se vypravilo celkem 21 nováčků aspirujících na členství v SG týmech, které podnikají výpravy na jiné planety s pomocí zařízení nazývaného Hvězdná brána. Někteří byli způsobilí zařadit se do výkonných SG týmů ihned – to byli ti, kteří brali vážně celoroční výcvik a splnili všechny požadavky. Většina však musela podstoupit ještě intenzivní výcvik na velitelství než mohla být zařazena do misí.
Cílem výprav na jiné planety bylo seznámení se s životem na nich, případně získání technologií, které by mohly pomoci obyvatelům naší planety známé ve vesmíru jako TAURI. Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Měsíc sazenic a měsíc růží

Čas běží ryhle, a během těchto dvou měsíců jsme museli zvládnout přípravu na náš letní tábor, na Eurocamp v Anglii, kam nás letos jede poměrně hodně. K tomu ještě závěr celoroční hry v podobě Slavnosti velkých dortů a již tradiční propagační akci v Muzeu Policie ČR při pražské muzejní noci.
Také jsme zopakovali akci „Fantastická zvířata“ a zaznamenali na ní účast několika dětí i s rodiči. Snad se někteří z nich objeví v září v klubovně a budou našimi novými kamarády.