Допоможіть Україні

Ми пронуемы необов’язковy участь у виiздах на природу та  iнших заходах для українськиx   дiтей. Kонтактна електронна адреса   gatagewa@gmail. com

Měsíc vran

V měsíci březnu jsme měli dvě dobrovolné klanovky, protože na tyto týdny připadly v Praze jarní prázdniny. Všichni jsme se těšili na tradiční akci „Hon na Široka“, která se díky pandemii nemohla 2 roky konat. Celý příspěvek

Měsíc hladu

Na začátku února vyrazilo Ibirinoko do Jeseníků na běžky a moc si ten víkend užilo. Kmenová výprava připadla na poslední únorový víkend. Už se nás sešlo celkem dost. Celý příspěvek

Měsíc sněhu

Po úspěšném zimním táboře se nám podařilo ještě se sejít na pár klanovkách a jedné víkendové výpravě, kterou jsme si moc užili v okolí Prahy.
Potom ale nastalo období karantén, které naši činnost ochromilo a sešlo se nás vždy jen málo (9, 5 a pod.) a tak jsme si na klanovkách všichni společně hráli a zároveň si hrami procvičovali, co bychom měli znát.
Asi i měsíc hladu se ponese, bohužel, ve víru covidových karantén, takže doufáme, že výprava plánovaná na jeho konec se vydaří. Pak nastupují jarní prázdniny a uvidíme co bude dál. Čeká nás po nich Hon na Široka, tak snad už se budou moci klany zúčastnit v plné síle, třeba i s nováčky. Kdo má zájem je velmi vítán!

Rytířská škola 2021/2022

Takový název měl náš letošní zimní tábor v souvislosti s  naší celoroční hrou. Na poslední chvíli jsme museli sehnat nové místo. Mohli jsme ho strávit v klubovnách táborských skautů, které nám poskytly příjemné prostředí.
Program perfektně připravili a také realizovali Agi a Olda, kteří se ve vedení kmenů osvědčují. Ostatní jim byli samozřejmě ve všem nápomocni. Celý příspěvek

Měsíc dlouhých nocí

V posledním měsíci v roce se nám podařilo uskutečnit obě naše tradiční akce.

Vánoce zvířátkům a sobě
Dopoledne jsme ozdobili stromek zvířátkům a postavili „sněhuláky“ z jiného materiálu než je sníh. Potom jsme se společně vydali do muzea Policie ČR, kde nám umožnili uspořádat tradiční setkání s rodiči na které si vždy klany připraví program většinou formou scének, potom společně posedíme s kytarou a rozdáme si dárky. Letos si klany daly na scénkách záležet, a tak se všichni dobře bavili. Díky všem.
Zimní tábor si zaslouží samostatný příspěvek.

Jak trávíme podzim?

Měsíce padajícího listí a bláznů utekly rychle za obvyklé činnosti – schůzky a výpravy. Účast je sice poznamenána častou nemocností, karanténami a na některé udeřil i Covid, ale jedeme dál.

Podzimní prázdniny jsme strávili v Měsíčním údolí v docela hojném počtu. Program byl ve znamení vaření a tvoření. Celý příspěvek

Září – měsíc lovu

Na první klanovce jsme se sešli skoro všichni. Posléze se s námi rozloučili Vašek z klanu hnědého Rysa a Vincent z klanu černého Orla. Bobři přivítali nové kamarádky Liu a Žandu. Celý příspěvek

Opatření proti Covid-19 při spolkové činnosti

hlavní body platné od 1. 9. 2021 do vyhlášení změn :)) Celý příspěvek

Zahajujeme XLI. stezku kmenové činnosti

První schůzka bude hned 1. 9. 2021 v 16,30 hod. v klubovně. Ukončena bude, jak je letitým zvykem, v 18,30 hod. tamtéž

Doufáme, že budeme letos moci pracovat naplno a přímo bez protivirových opatření, i když i s nimi jsme si uměli poradit.