Měsíc lovu je za námi

Sešli jsme se na Jiřího náměstí na akci „Volný čas na Trojce“. Hned další týden přišlo na klanovku do klubovny dost nováčků, hlavně chlapců – vlčat (6-11 let) a bobříků (děti 5 – 7 let). Všechny u nás vítáme  (Tomíka, Barnabáše, Kryšpína, Lukáše, Lukiho, Ondru, Péťu, Ivu, Šárku, Sašíka) a zatím to vypadá, že se jim u nás líbí.
Místo je ještě pro tři děvčata- skautky ve věku od 11/12 let  v klanu hnědé Vydry a pro čtyři děvčata- světlušky ve věku od 6/7 let v klanu černé Lasičky. Tak neváhejte a přijďte dokud je čas. Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Něco zlého pro něco dobrého

Ta špatná zpráva je, že pomalu končí prázdniny, ta dobrá, že se opět budeme vídat na schůzkách a akcích a doufáme, že se sejdeme nejen my co už spolu kamarádíme, ale také  s těmi kamarády a kamrádkami, kteří před prázdninami projevili zájem o naši činnost.
Se schůzkami počítáme opět každou středu od 16,30 do 18,30 hod., s modelařením téměř každé pondělí od 17,00 hod.

Celý příspěvek

Eurocamp 2018 – Newbury Showground – England

Čtvrtek 26. 7. 2018
Konečně nadešel čas odjezdu. Sešli jsme se všichni na určeném místě v Praze  na Florenci a čekali na příjezd autobusu.
Byli zde zástupci ze středisek Skauta ABS – Lesní moudrost, Tilia, Pangea, Šavani, Javor a Gatagewa. Celkově nás bylo 47.

Z našeho střediska se účastnili:
Hanka, Panda, Chmura, Koksík, Fox, Olda, Kikina, Agi, Přemek, Vráťa, Kapsa, Bůr, Švestka, František, Hejkal, Cibi, Áta, Kačitanka a Štěpánka.

Autobus přijel o chvíli později díky zacpaným silnicím. V pohodě jsme naložili věci i sebe a vydali se na dlouhou cestu do Newbury v Anglii s mnoha očekáváními. Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně | 1 komentář

Zpráva Star Gate Command (SGC) z mise 3062172018

Na tajnou základnu v pohraničí se vypravilo celkem 21 nováčků aspirujících na členství v SG týmech, které podnikají výpravy na jiné planety s pomocí zařízení nazývaného Hvězdná brána. Někteří byli způsobilí zařadit se do výkonných SG týmů ihned – to byli ti, kteří brali vážně celoroční výcvik a splnili všechny požadavky. Většina však musela podstoupit ještě intenzivní výcvik na velitelství než mohla být zařazena do misí.
Cílem výprav na jiné planety bylo seznámení se s životem na nich, případně získání technologií, které by mohly pomoci obyvatelům naší planety známé ve vesmíru jako TAURI. Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Měsíc sazenic a měsíc růží

Čas běží ryhle, a během těchto dvou měsíců jsme museli zvládnout přípravu na náš letní tábor, na Eurocamp v Anglii, kam nás letos jede poměrně hodně. K tomu ještě závěr celoroční hry v podobě Slavnosti velkých dortů a již tradiční propagační akci v Muzeu Policie ČR při pražské muzejní noci.
Také jsme zopakovali akci „Fantastická zvířata“ a zaznamenali na ní účast několika dětí i s rodiči. Snad se někteří z nich objeví v září v klubovně a budou našimi novými kamarády.

Duben – měsíc trávy

Na přelomu měsíce vran a měsíce trávy jsme strávili velikonoční prázdniny, jako již tradičně, v Měsíčním údolí u Vlašimi. Počasí nám přálo, a tak jsme si užili výlet, vaření na ohni, spoustu her a velikonočního tvoření. Ukázky jsou v albu fotek.
Dubnová víkendová výprava nás zavedla na Kozí hřbety a moc jsme si ji užili pod vedením Oldy a Kikiny, kteří jsou čerstvě dospělí, a tak s námi mohou chodit samostatně. Bylo to super.
Jeden z dalších dubnových víkendů se konala schůuzka Ibirinoka a vedení kmenů na které se připravovala, programově i technicky, největší událost každé stezky kmenové činnosti, a to letní tábor. Už se těšíme! Pojedeme skoro všichni, budpou chybět jen 3 z našich kamarádů.

Náš měsíc vran

Březnové klanovky byly ve znamení přípravy na naši tradiční akci ve Stínadlech. Tentokrát se s námi do Stínadel vypravili i bratři a sestry z Jindřichova Hradce, Šlapanic, Syrovic a Zábřehu na Moravě. Celý příspěvek

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

V měsících sněhu a hladu jsme nespali

Po návratu odvážlivců ze zimního tábora se kmenová a klanová činnost rozběhla opět naplno –  pondělní modelářský kroužek i středeční klanovky. Celý příspěvek

Měsíc dlouhých nocí

Poslední měsíc roku tradičně patří vánoční akci a zimnímu táboru. Docházka byla sice trochu poznamenána pěveckými a hudebními vystoupeními některých členů, která kolidovala s termíny schůzek, ale to neubralo přípravě na kvalitě.
„Vánoce zvířátkům a sobě“
Sešli jsme se v pátek večer v klubovně, abychom všechno připravili. Celý příspěvek

Měsíc bláznů

V tomto měsíci probíhala běžná činnost na schůzkách a víkendová výprava nás provedla blízkým okolím Prahy po stopách královského kuchaře. Skvěle ji připravili Kráťa s Koksíkem. Druhá polovina měsíce bláznů už patřila intenzivním přípravám na tradiční akci „Vánoce zvířátkům a sobě“ a také na zimní tábor.