Gatagewa v měsíci padajícího listí

Tak tu pomalu máme adventní čas. V listopadu – měsíci bláznů jsme měli on-line schůzky, které se přípravnému týmu sestavenému z mladších členů vedení velmi daří. Vždy hodinu se setkávají družiny  a hodina pak patří společným, celkem zajímavým, hrám. Jsou samozřejmě hodnoceny, a tak můžeme vyhlásit výsledky bodování stejně tak, jako kdybychom se scházeli v klubovně.  Jsou do něj zahrnuty body jak za soutěže z on-line schůzek, tak body z plnění úkolů na webu, které někteří pravidelně plní ku prospěchu svému i svému klanu. Pořadí je uvedeno níže. Celý příspěvek

Nové pro měsíc bláznů

Od středy 4. 11. 2020 máme díky Přemkovi, Medvědovi, Míše a Švestkovi i klanovky prostřednictvím služby „Google meet“. I body získané na těchto schůzkách budou započítávány těm, kteří se účastní. Celý příspěvek

Měsíc padajícího listí

Ještě než nás zasáhla anticovidová opatření, stačili jsme uspořádat jednodenní výpravu na které nás stroj času přenesl do 10. století v roce, kdy byl ve Staré Boleslavi zavražděn sv. Václav. Ocitli jsme se v roli detektivů, kteří měli vypátrat jak to vlastně bylo. Počasí nám přálo, hry a program byly zajímavé a moc jsme si tuhle jednodenní výpravu užili, a to  s vědomím, že je asi na delší čas poslední.
Všichni víte, že nadále běží kmenové bodování, a že účast na klanovkách a výpravách se nahrazuje splněním úkolu daného na našich  specielních úkolových stránkách. A jaké je hodnocení za měsíc říjen?

• Stoprocentní účast (včetně podzimních prázdnin) : Maruška, Mili, Ondra, Bůr
  • Účast 66%: Karol, Míša, Patricie, Páťa, Přem
  • Účast pod 30%: Marjánka, Štěpka, Šárka, Saša, Zuzka, Kačitanka, Cayetánka, Hejkal, Mateo, Franta, Matla, Vašek, Tomík, Kryštof, Luki
  • Podzimní prázdniny (všechny úkoly): Maruška, Mili,  Ondra, Bůr, Luki, částečně (1 úkol) Šárka, Saša
  • Nebodováni: Nora, Julča, Verča, Bětka, Švestk, Vilda, Vincent, Adam, Lukáš, Honza
Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

„Virtuální“ podzimky pro malé i velké

Letos bohužel nebudeme mít možnost strávit podzimní prázdniny pohromadě tak, jak jsme zvyklí. Přesto si můžeme naše tradiční aktivity připomenout. Dokonce na ně budete mít více času, protože máte volna více. A jistě nebudete jen sedět doma, ale rozjedete se na chaty a chalupy nebo aspoň půjdete na výlet.
Nevíme, kam by nás zanesl „Stroj času“, ale určitě by byl program plný nejrůznějších činností. Předkládám vám tedy několik z nich ke splnění.
Důkazem splnění budou  fotografie Vás s výsledkem Vašeho snažení, které zašlete nejpozději do 4. 11. 2020, (nejlépe i se splněným úkolem z klanovky, která by normálně ve středu byla) ,  jako přílohu e-mailu na adresu Celý příspěvek

A znova Covid-19 !

Vzhledem k celkově nepříznivé situaci jsme nuceni, ač velmi neradi, opět přerušit naši činnost až do doby ukončení speciálních opatření. Doufáme, že to bude co nejdříve.

Rádi bychom, kdyby děti v době, kdy by normálně měly schůzku navštívily naše webové stránky. Celý příspěvek

Náš první měsíc

Zahájili jsme jako obvykle a doufáme, že budeme moci tak nadále pokračovat, i když momentální situace s virem náš optimismus tlumí. Celý příspěvek

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Úspěšně zahájená XL stezka kmenové činnosti

nám přinesla nové kamarády, což je prima moc je vítáme.
Víme, že řada skautských oddílů má stop-stav na nové členy, my máme ještě omezený počet  volných míst k doplnění družin – klanů, a to: Celý příspěvek

Letní filmová škola

Letos jsme neměli příliš času na přípravu letního tábora jako programovou, tak tu technickou z důvodů epidemie Covid-19. Díky sehranému týmu vedení střediska a oddílů se ale vše podařilo a my jsme mohli vyrazit.
Počasí nám střídvě přálo i nepřálo. Nejhorší byly poslední 3 dny tábora, které téměř kompletně propršely. Aspoň na den odjezdu se na nás usmálo sluníčko.
Tábor probíhal jako obvykle, tedy skvěle – dobrá parta, dobré jídlo, dobrý program! Velké díky všem, kteří se na této práci podíleli.
Bylo natočeno celkem 5 filmů. Čtyři klanové pohádky  a jeden společný film podle scénáře orlího Sagamora Agi, v režii Sachema Ipavy Pandy a s hvězdným obsazením renomovaných i nově angažovaných herců filmového studia „Gatagewa Pictures“. Jeho název je „Nedávno jsem byl  na hřbitově maminko“.
Všechny filmy byly nominovány na studiového Oscara a budou mít slavnostní premiéru na podzim.
Proběhly téměř všechny tradiční akce, uskutečnil se 37. sněm kmene Arrendahronon (Huronů) a 64. sněm kmene Meherin. Vlčácký slib složil bojovník Tomík, skautský pak bojovník Švestka.
Kdo by chtěl vědět něco víc o táborovém dění, může pokračovat  další částí článku. Celý příspěvek

Výsledky soutěží

Je třeba říci, že zvítězili všichni, kteří se zúčastnili od Ondrova sušenkového bobra po Vincentův chlebíček pro sv. Jiří.  Velká pochvala a vítězství tedy také patří všem. Podle hlasování to dopadlo následovně:

Celý příspěvek

Pomalu zase začneme

Na vědomost se dává, že v sobotu 23. května 2020  se konná jednodenní výprava do údolí Botičského potoka. Podrobnosti najdete v kalendáři.
Od středy 27. 5. 2012 se opět v obvyklou dobu (16,30 – 18,30) budou konat schůzky pro ty syny a dcery kmene, kteří budou moci přijít. Sraz vždy před klubovnou. Převážně si budeme společně hrát.