Posledních několik volných míst v našich oddílech!

Zatím nemáme, jako řada jiných oddílú „čekací listinu“ na členství v našich oddílech, ale  máme ještě poslední volná místa v následujících věkových kategoriích:

• Bobři – děti vě veku od 5 do sedmi let – 3 volná místa
  • Vlčata a světlušky  -děti ve věku 7-12 let – 4 volná místa
  • Skauti a skautky – dě ti ve věku 12 – 13 let – 5 volných míst

Schůzky jsou každou středu od 17,00 do 19,00 hod. v klubovně Husitská 44, Praha 3
(stanice autobusů MHD č. 175, 133 a 207 „U Památníku“)

Vše, co děláme se dočtete na těchto našich stránkách a můžete si prohlédnout spoustu fotek z naší činnosti i táborů.

Září – měsíc lovu

Na první klanovce jsme se sešli skoro všichni. Posléze se s námi rozloučili Vašek z klanu hnědého Rysa a Vincent z klanu černého Orla. Bobři přivítali nové kamarádky Liu a Žandu. Celý příspěvek

Opatření proti Covid-19 při spolkové činnosti

hlavní body platné od 1. 9. 2021 do vyhlášení změn :)) Celý příspěvek

Zahajujeme XLI. stezku kmenové činnosti

První schůzka bude hned 1. 9. 2021 v 16,30 hod. v klubovně. Ukončena bude, jak je letitým zvykem, v 18,30 hod. tamtéž

Doufáme, že budeme letos moci pracovat naplno a přímo bez protivirových opatření, i když i s nimi jsme si uměli poradit.

Ztaceni v čase

To je poměrně výstižný název pro letošní letní tábor, který jsme si všichni užili. Počasí bylo střídavé, ale program nikterak nebrzdilo. Stroj času se nám porouchal a pro nedostatek energie jsme se stále nemohli dostat do své doby, tedy do současnoti. Naším cílem bylo vyvíjet takovou činnost, abychom potřebnou energii dobili.
Porucha se projevila prvně v době husitské, kde jme se pod vlastnoručně vyrobenými standartami zúčastnili nejen spanilé jízdy, ale i bitvy.

Po dalším pokusu o návrat jsme se ocitli v době národního obrození. Zde jsme byli svědky vědeckého pokroku ve formě pokusů s nejrůznějšími látkami, psali jsme články pro obrozenecké noviny, které jsme museli skrývat před cenzurou a vydali se na putování ve stopách Karla Hynka Máchy. Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně, Nezařazené | Napsat komentář

Zdravíme z tábora

Dnes jsme 11 den na našem táboře. Počasí je střídavé – slunce, déšť. časem cestujeme úspěšně. Všechny zdravíme.
Dobře jíme, dobře spíme
rozhodně se nenudíme.

Konečně zase spolu

O poslední květnové sobotě jsme se konečně dočkali osobního setkání a vyrazili jsme na jednodenní výpravu na Závist. Stále se ještě pohybujeme v době národního obrození. Agi, Koksík a Přemek si pro nás připravili skvělé hry, počasí nám přálo a moc jsme si to užili.
A hlavně se těšíme, že v červnu již budeme moci mít normální schůzky, i když ty on-line byly bezva díky tvůrčímu týmu Přemek, Medvěd, Agi, Míša.
Schůzky budeme  mít, bohužel,  odděleně – chlapecký a dívčí oddí tak, abychom se vystřídali v klubovně za dodržení daného limitu počtu osob ve vnitřních prostorách.

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Přijmou nás jezuité ke studiu?

Z Egypta nás stroj času přenesl do doby národního obrození, kde jsme se setkali s Bohuslavem Balbínem, který nás potrápil jazykovědou a obrozeneckými snahami nahradit germanismy v češtině čistě českými výrazy.
Také jsme se seznámili s Prokopem Divišem a jeho vynálezy, jakož i důmyslnými zlepšováky jiných autorů. Celý příspěvek

Želví jaro

Tak další Velikonoce bez výpravy a Měsíčního údolí! I tentokrát byly zadány úkoly jako vyrobit košík na pomlázku, vajíčkového skřítka nebo upéct originální pečivo…..  Pochvala za splnění úkolů patří Zuzce, Mili, Bůrovi, Ondrovi a Míše.
Na první dubnové klanovce jsme opět vyzkoušeli „stroj času“ a tentokrát jsme se dostali až do starověkého Egypta. Máme pomoci s hledáním arefaktů a tehdejší faraon nás hned zavalil úkoly. Jakými? O tom se nůžete přesvědčit na stránce „stroj času“ nebo v naší „clasroom“ na googlu.
Už by bylo třeba vrátit se k normální činnosti tváří v tvář, leč to je asi, bohužel, ještě daleko.

Pozdrav

Dostali jsme pozdrav od našich  kamarádů z Tchaj-vanu.

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář