Příjezd z tábora

Příjezd z tábora bude v sobotu 23.7.2016 v 18,30 hod. na Praha hl.n. dle původního plánu.

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

A je to tady

V pondělí 4.7. 2016 začíná naše prázdninové dobrodružství – tři týdny v týpí v krásné jihočeské přírodě.
Půjdeme po indiánské stezce hledat ztracený Oheň štěstí. Těšíme se na zvláštní událost, kterou bude slavnostní oheň u příležitosti 25 let trvání našeho střediska. Zúčastní se ho bývalí členové našich oddílů a určitě to bude fajn.
Jak všechno dopadne se dozvíte v srpnu, kdy se zde objeví kronika z tábora i s fotografiemi.

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Želví jaro

Čas běží rychle, a tak se stalo, že tohle povídání shrne naši činnost v měsíci vran, trávy a sazenic. Zažili jsme spoustu pěkného, výpravy nás bavily stejně jako schůzky v klubovně a venku. Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Jsme tu pro všechny děti

Hledáme odvážné rodiče s odvážnými a podnikavými dětmi,  chlapci a děvčaty od 5 do 13 let. Od září nás opět najdete každou středu v naší klubovně   Husitská 44, Praha 3  od 16,30 do 18,00 hod.
Chlapci i děvčata zde jsou vítáni v oddílech Měsíční paprsek , Stopaři a také v družince předškolních dětí s názvem Bobři.

 

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Měsíc hladu ve znamení stínadelské historie

Činnost probíhala normálně. Hlavní událostí v měsíci hladu byl tradiční

„Boj o velké vontství“, který proběhl jako víkendová akce  19.-21. února 2016.

Připravovali jsme se na ni  dlouho dopředu. Museli jsme si vyrobit papírové koule, jako střelivo a štíty jako obranu při Vontské bitvě.
V pátek jsme se sešli v klubovně a dodělávali poslední úpravy štítů před bitvou.
Před spaním jsme si promítli dokument o Novém Světě, kde se v sobotu uskuteční „Hon na Široka“. Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Měsíc sněhu

Po zimním táboře nastala opět běžná činnost v klubovně – schůzky a výpravy. někteří se s námi rozloučili, jako třeba Domča a Filip z oddílu Skautů sv. Jiří, které přestala činnost bavit nebo bobr Teo, který začal s kamarádem chodit jinam. Mrzí nás to, ale tak už to chodí. Za to jsme uvítali opět několik nových kamarádů a kamarádek, třeba Kristýnku a Míšu.

V hojném počtu jsme se sešli na víkendové výpravě nazvané „Zimní hry kmene“ Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Měsíc dloluhých nocí

Klanovky v měsíci dlouhých nocí byly věnovány intenzivní přípravě na tradiční akci „Vánoce zvířátkům a sobě“. Dopoledne zdobíme na našem místě v lese stromek pro zvířátka a odpoledne zveme do klubovny rodiče a máme vánoční posezení s cukrovím, dárky a programem, který si klany samostatně připravují.

Letos si Vydry připavily scénku na téma „Vánoce v týpí“, Jiříci „Počítačové Vánoce“ ve které notorický hráč na PC šel do sebe a začal chodit mezi skauty. Sovy předvedly „Soví vánoce“ a Rysi „Vánoce v naší kuchyni“. Všechny byly úspěšné, ale největší úspěch sklidili členové kočovné herecké společnosti Ibirinoko, kteří předvedli nevánoční kousek nazvaný „Tragédie na hradě Tolštejně aneb veselé krveprolévání tamtéž.“ Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Měsíc bláznů

 

Ještě měsíc a budeme psát jiný letopočet. Ten pro nás bude významný tím, že v tom roce bude naše středisko pracovat již 25 let, tedy celé čtvrtstoletí. A to je dlouhá doba, která utekla rychle a byla naplněná pestrou a bohatou činností.

Rychle utekl i letošní listopad. Klany/družiny se začaly připravovat na tradiční akci Vánoce zvířátkům a sobě, zejména se tvoří scénky a program na sobotní odpoledne s rodiči.

Naši předškoláci Bobři si pomalu začínají zvykat na pravidelnost a pravidla a jsou odvážní. Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Co bylo v měsíci padajícího listí

Čas rychle běží a než jsme se stačili ohlédnout, máme za sebou říjen – měsíc padajícího listí a s ním i jednu z větších akcí naší kmenové stezky, a to podzimní prázdniny.

Strávili jsme je ve Vojkově na faře, která se pro nás spolu se svým okolím proměnila v africkou Botswanu, kde jsme hledali pro pirátského písaře diamanty.
Zástupce zde měli klany Vyder, Sov, Rysů a Jiříků, nejmenší Bobři zůstali doma. Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Měsíc lovu je ten tam

První měsíc na naší nové stezce utekl jako voda v divoké řece. Oproti stezce minulé je tu několik novinek.
Oddíl Skautů sv. Jiří, který pracuje na Jižním Městě, dostal výpověď z klubovny v Komunitním centru Matky Terezy, a tak musíme hledat prostor, kde by se mohly aspoň jedenkrát za týden odbývat schůzky. Dívčí družina Sov se již celé září scházela každé úterý v Centrálním parku. Zkrátka nemíníme se vzdávat.
V naší klubovně na Žižkově se schází nejen klany Rysů a Vyder, ale od září i družinka Bobrů, kde jsou děti předškolního věku, tedy od pěti let.
Na Jižním Městě i na Žižkově je ještě několik míst pro nové kamarády. Celý příspěvek

Rubriky: Kronika | Napsat komentář