Návrat z tábora

Z letního tábora se vrátíme v sobotu 24. 7. 2021 mezi 16,30 – 17,00 hod. na stejné místo ze kterého jsme odjížděli (zastávka MHD u stanice metra trasy A Strašnická).

Čas  příjezdu závisí na situaci na silnicích.

Zdravíme z tábora

Dnes jsme 11 den na našem táboře. Počasí je střídavé – slunce, déšť. časem cestujeme úspěšně. Všechny zdravíme.
Dobře jíme, dobře spíme
rozhodně se nenudíme.

A je tady tábor

Tak jsme se dočkali, jedeme na tábor! Držte nám palce, ať proběhne tak dobře jako tábory minulé. Už je postaven a zítra se všichni sejdeme na našem krásném tábořišti.

Doufáme, že na podzim se budeme moci normálně scházet v klubovně na schůzkách a těšíme se na nové mladší kamarády.  Můžete se mrknout na fotky z činnosti, přibyly nové.

Konečně zase spolu

O poslední květnové sobotě jsme se konečně dočkali osobního setkání a vyrazili jsme na jednodenní výpravu na Závist. Stále se ještě pohybujeme v době národního obrození. Agi, Koksík a Přemek si pro nás připravili skvělé hry, počasí nám přálo a moc jsme si to užili.
A hlavně se těšíme, že v červnu již budeme moci mít normální schůzky, i když ty on-line byly bezva díky tvůrčímu týmu Přemek, Medvěd, Agi, Míša.
Schůzky budeme  mít, bohužel,  odděleně – chlapecký a dívčí oddí tak, abychom se vystřídali v klubovně za dodržení daného limitu počtu osob ve vnitřních prostorách.

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

Přijmou nás jezuité ke studiu?

Z Egypta nás stroj času přenesl do doby národního obrození, kde jsme se setkali s Bohuslavem Balbínem, který nás potrápil jazykovědou a obrozeneckými snahami nahradit germanismy v češtině čistě českými výrazy.
Také jsme se seznámili s Prokopem Divišem a jeho vynálezy, jakož i důmyslnými zlepšováky jiných autorů. Celý příspěvek

Želví jaro

Tak další Velikonoce bez výpravy a Měsíčního údolí! I tentokrát byly zadány úkoly jako vyrobit košík na pomlázku, vajíčkového skřítka nebo upéct originální pečivo…..  Pochvala za splnění úkolů patří Zuzce, Mili, Bůrovi, Ondrovi a Míše.
Na první dubnové klanovce jsme opět vyzkoušeli „stroj času“ a tentokrát jsme se dostali až do starověkého Egypta. Máme pomoci s hledáním arefaktů a tehdejší faraon nás hned zavalil úkoly. Jakými? O tom se nůžete přesvědčit na stránce „stroj času“ nebo v naší „clasroom“ na googlu.
Už by bylo třeba vrátit se k normální činnosti tváří v tvář, leč to je asi, bohužel, ještě daleko.

Pozdrav

Dostali jsme pozdrav od našich  kamarádů z Tchaj-vanu.

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Nedáme se a cestujeme časem dál…

Každý rok v březnu se vydáváme do křivolakých uliček tajemných Stínadel abychom zahlédli Široka s hlavolamem a klany se snaží pro svého rádce vybojovat titul „Velkého Vonta“. S tímto titulem, pak klan získává určité výhody pro svou činnost. Bohužel, letos se opět výprava  neuskuteční. Ale náš „stroj času“ nás příhodně přenesl do období let 1938 – 1941, tedy období historicky nešťastnému, nicméně se v roce 1938 začaly odvíjet Rychlých šípů. Celý příspěvek

Stroj času pracuje dál

Kdo se účastní našich on-line klanovek, ví, že nás „stroj času“ přenesl do doby Rudolfa II. Setkali jsme se s údajným akchymistou Edwardem Kellym, který nám ukládal  zábavné úkoly z chemie a fyziky. Další setkání bylo s Johanesem Keplerem od kterého jsme se dozvěděli o souhvězdích a hned nás z nich také přezkoušel.
Za splnění těch úkolů získáváme suroviny na „dortík mládí“ podle receptu Edwarda Kellyho, který budeme společně poslední únorovou klanovku kuchtit.
Na stránce „stroj času“ je ke shlédnutí prezentace o Rudolfovi II. a jeho době.
Jako správní optimisté plánujeme letní tábor.

Leden – opět on-line jedem

Situace s virem se bohužel nelepší, a tak musíme pokračovat opět „na dálku“.

Na první klanovce v novém roce nás stroj času zanesl do doby Karla IV., a to do období stavby Karlova mostu. Více si nezapomeňte přečíst na stránce nazvané „Stroj času“.
Klany i jednotlivci budou za splněné úkoly získávat stavební materiál na stavbu mostu – maltu, kameny a vajíčka. Který klan bude nejúspěšnější? Možnost přispět svému klanu mají i ti, kteří se z jakýchkoliv důvodů nemohou zúčastnit on-line klanovek. A jak to lze udělat? Celý příspěvek