Měsíc padajícího listí

Na pravidelných středečních klanovkách je veselo a za chvíli bude klubovna „praskat ve švech“.
Bobři (předškoláci) a dva chlapecké klany – klan hnědého Rysa (skauti) a klan šedého Orla (vlčata) jedou na plné obrátky a v plném obsazení. Nováčkům se u nás zatím líbí, a tak jim to snad vydrží.
Dívčí klany – klan hnědé Vydry (skautky) a černé Lasičky (světlušky) jsou zatím v oslabení a uvítaly by v každém klanu ještě 2-3 kamarádky. Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně, Nezařazené | Napsat komentář

Měsíc lovu je za námi

Sešli jsme se na Jiřího náměstí na akci „Volný čas na Trojce“. Hned další týden přišlo na klanovku do klubovny dost nováčků, hlavně chlapců – vlčat (6-11 let) a bobříků (děti 5 – 7 let). Všechny u nás vítáme  (Tomíka, Barnabáše, Kryšpína, Lukáše, Lukiho, Ondru, Péťu, Ivu, Šárku, Sašíka) a zatím to vypadá, že se jim u nás líbí. Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Něco zlého pro něco dobrého

Ta špatná zpráva je, že pomalu končí prázdniny, ta dobrá, že se opět budeme vídat na schůzkách a akcích a doufáme, že se sejdeme nejen my co už spolu kamarádíme, ale také  s těmi kamarády a kamrádkami, kteří před prázdninami projevili zájem o naši činnost.
Se schůzkami počítáme opět každou středu od 16,30 do 18,30 hod., s modelařením téměř každé pondělí od 17,00 hod.

Celý příspěvek

Eurocamp 2018 – Newbury Showground – England

Čtvrtek 26. 7. 2018
Konečně nadešel čas odjezdu. Sešli jsme se všichni na určeném místě v Praze  na Florenci a čekali na příjezd autobusu.
Byli zde zástupci ze středisek Skauta ABS – Lesní moudrost, Tilia, Pangea, Šavani, Javor a Gatagewa. Celkově nás bylo 47.

Z našeho střediska se účastnili:
Hanka, Panda, Chmura, Koksík, Fox, Olda, Kikina, Agi, Přemek, Vráťa, Kapsa, Bůr, Švestka, František, Hejkal, Cibi, Áta, Kačitanka a Štěpánka.

Autobus přijel o chvíli později díky zacpaným silnicím. V pohodě jsme naložili věci i sebe a vydali se na dlouhou cestu do Newbury v Anglii s mnoha očekáváními. Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně | 1 komentář

Zpráva Star Gate Command (SGC) z mise 3062172018

Na tajnou základnu v pohraničí se vypravilo celkem 21 nováčků aspirujících na členství v SG týmech, které podnikají výpravy na jiné planety s pomocí zařízení nazývaného Hvězdná brána. Někteří byli způsobilí zařadit se do výkonných SG týmů ihned – to byli ti, kteří brali vážně celoroční výcvik a splnili všechny požadavky. Většina však musela podstoupit ještě intenzivní výcvik na velitelství než mohla být zařazena do misí.
Cílem výprav na jiné planety bylo seznámení se s životem na nich, případně získání technologií, které by mohly pomoci obyvatelům naší planety známé ve vesmíru jako TAURI. Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Měsíc sazenic a měsíc růží

Čas běží ryhle, a během těchto dvou měsíců jsme museli zvládnout přípravu na náš letní tábor, na Eurocamp v Anglii, kam nás letos jede poměrně hodně. K tomu ještě závěr celoroční hry v podobě Slavnosti velkých dortů a již tradiční propagační akci v Muzeu Policie ČR při pražské muzejní noci.
Také jsme zopakovali akci „Fantastická zvířata“ a zaznamenali na ní účast několika dětí i s rodiči. Snad se někteří z nich objeví v září v klubovně a budou našimi novými kamarády.

Duben – měsíc trávy

Na přelomu měsíce vran a měsíce trávy jsme strávili velikonoční prázdniny, jako již tradičně, v Měsíčním údolí u Vlašimi. Počasí nám přálo, a tak jsme si užili výlet, vaření na ohni, spoustu her a velikonočního tvoření. Ukázky jsou v albu fotek.
Dubnová víkendová výprava nás zavedla na Kozí hřbety a moc jsme si ji užili pod vedením Oldy a Kikiny, kteří jsou čerstvě dospělí, a tak s námi mohou chodit samostatně. Bylo to super.
Jeden z dalších dubnových víkendů se konala schůuzka Ibirinoka a vedení kmenů na které se připravovala, programově i technicky, největší událost každé stezky kmenové činnosti, a to letní tábor. Už se těšíme! Pojedeme skoro všichni, budpou chybět jen 3 z našich kamarádů.

Náš měsíc vran

Březnové klanovky byly ve znamení přípravy na naši tradiční akci ve Stínadlech. Tentokrát se s námi do Stínadel vypravili i bratři a sestry z Jindřichova Hradce, Šlapanic, Syrovic a Zábřehu na Moravě. Celý příspěvek

Rubriky: Nezařazené | Napsat komentář

V měsících sněhu a hladu jsme nespali

Po návratu odvážlivců ze zimního tábora se kmenová a klanová činnost rozběhla opět naplno –  pondělní modelářský kroužek i středeční klanovky. Celý příspěvek

Měsíc dlouhých nocí

Poslední měsíc roku tradičně patří vánoční akci a zimnímu táboru. Docházka byla sice trochu poznamenána pěveckými a hudebními vystoupeními některých členů, která kolidovala s termíny schůzek, ale to neubralo přípravě na kvalitě.
„Vánoce zvířátkům a sobě“
Sešli jsme se v pátek večer v klubovně, abychom všechno připravili. Celý příspěvek