Měsíc lovu ten tam

Novou stezku kmenové činnosti jsme zahájili účastí na akci pořádané úřadem městské části Praha 3 „Volný čas na trojce.“ Připravili jsme několik soutěží pro děti – hru Cornhole, hod na cíl lacrosskou a 2 druhy labyrintů. K tomu fotografie z činnosti a ukázky rukodělek. Zájem vyzkoušet si hry byl velký, ale bohužel, i přes zájem, nikdo už pak cestu do naší klubovny nenašel. Nevadí.

Na klanovkách jsme se sešli všichni, a to je dobře. Na této stezce kmenvé činnosti nás bude provázet hra s rytířskou tématikou. Budeme postupně navštěvovat různé hrady a pátrat po ztraceném amuletu. Hrady navštěvujeme jednak fiktivně na naší mapě v klubovně, ale i reaálně.

První výprava nás zavedla k souhradí Žebrák-Točník. Zřícenina hradu Točník je pěkná a rozsáhlá. A taky zde je medvědinec, ve kterém žije druhá dvojice večerníčkových medvíďat, dnes statných medvědů, Agáta a Martin.
Samozřejmě nechyběly hry a soutěže, vždyť je třeba mít body pro postup po naší mapě.

Ibirinoko se zúčastnilo slavnostního setkání v německém městečku Laubach. Zde byla založena před 20 lety mezinárodní federace nezávislých skautů – WFIS (World Federation of Independent Scouts). Tehdy měla několik tisíc členů, dnes je třetí největší na světě s více než pěti miliony členy na celé zeměkouli.
My jsme se s ní prvně setkali před 10 lety také v Laubachu při  oslavě jejího desátého výročí. Byla to moc pěkně připravená skautská oslava.
Vyzkoušeli jsme si spoustu nejrůznějších činností od kování svícínků, přes hromadu rukodělek a pití čaje na turecký způsob až po správné krájení šunky, což není nic jednoduchého.
Večer nechyběl ani výroční dort ze kterého se kousek dostal na každého ze 180 účastníků. Bylo super potkat staré známé i poznat nové.

STOVKAŘI: Agi, Cibi, Míša, Florence, Vráťa, František, Adam, Brčál, Šárka, Agáta, Kikina, Kapsa, Vašík

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Začali jsme ve středu 7.9. 2016 v 16,30 hod. v klubovně

PŘIDEJTE SE K NÁM KTEROUKOLIV STŘEDU!

Zase podzim, zase zima, ale to nám nevadí,
příroda nás zase volá, oddíly se vyřádí. Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Jsme tu pro všechny děti

Hledáme odvážné rodiče s odvážnými a podnikavými dětmi,  chlapci a děvčaty od 5 do 13 let. Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Indiánskou stezkou

Kronika letního tábora  Gatagewy, Malonty – Meziříčí 4. – 23. 7. 2016

Letošní tábor se opravdu vydařil. Motivací táborového programu byla „Cesta pro oheň štěstí“ a indiánské pohádky. Na přípravě programu se podílela nejen Rada starších, ale také členové klanu Ibirinoko, kteří jsou i rádci klanů (družin).
A dlužno říct, že všichni odvedli výbornou práci jak při budování tábora, tak přípravě programu a práci s klany.

I když nám třetinu tábora nepřálo počasí a bylo deštivo, byla pohodová atmosféra a stále bylo co dělat, vždyť nejsme z cukru ani ze soli. Účastníci tábora obstáli na jedničku, jen by pro příště bylo třeba, aby jim všechno netrvalo déle než je nutné. Tak by totiž byl čas udělat program ještě pestřejší než byl.

Chodili jsme na celodenní výlety, došlo i na kultovní Cetviny, vyráběli jsme indiánskou keramiku, luky, šípy, indiánské péřové ozdoby, zkoušeli barvit látku přírodními barvivy, hráli jsme vypečené hry a trénovali lacrosse…..
Letos jsme také oslavili 25. výročí činnosti našeho střediska, po dlouhé době vzplanuly sněmovní ohně a byl udělen šlechtický stupeň lesní moudrosti, byly složeny vlčácké, světluškovské i skautské sliby. Výběr fotografií naleznete zde

https://goo.gl/photos/MtTxqvMGqiBVcT2e9

Kdo by si chtěl o průběhu tábora přečíst podrobněji, může pokračovat ve čtení dále. Je zde k dispozici stručná kronika jednotlivých dní, výsledky v soutěžích i pořadí celkové, a pro všechny zvědavé (asi hlavně maminky) i jídelníček. Celý příspěvek

Rubriky: Kronika | Napsat komentář

Želví jaro

Čas běží rychle, a tak se stalo, že tohle povídání shrne naši činnost v měsíci vran, trávy a sazenic. Zažili jsme spoustu pěkného, výpravy nás bavily stejně jako schůzky v klubovně a venku. Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Měsíc hladu ve znamení stínadelské historie

Činnost probíhala normálně. Hlavní událostí v měsíci hladu byl tradiční

„Boj o velké vontství“, který proběhl jako víkendová akce  19.-21. února 2016.

Připravovali jsme se na ni  dlouho dopředu. Museli jsme si vyrobit papírové koule, jako střelivo a štíty jako obranu při Vontské bitvě.
V pátek jsme se sešli v klubovně a dodělávali poslední úpravy štítů před bitvou.
Před spaním jsme si promítli dokument o Novém Světě, kde se v sobotu uskuteční „Hon na Široka“. Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Měsíc sněhu

Po zimním táboře nastala opět běžná činnost v klubovně – schůzky a výpravy. někteří se s námi rozloučili, jako třeba Domča a Filip z oddílu Skautů sv. Jiří, které přestala činnost bavit nebo bobr Teo, který začal s kamarádem chodit jinam. Mrzí nás to, ale tak už to chodí. Za to jsme uvítali opět několik nových kamarádů a kamarádek, třeba Kristýnku a Míšu.

V hojném počtu jsme se sešli na víkendové výpravě nazvané „Zimní hry kmene“ Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Měsíc dloluhých nocí

Klanovky v měsíci dlouhých nocí byly věnovány intenzivní přípravě na tradiční akci „Vánoce zvířátkům a sobě“. Dopoledne zdobíme na našem místě v lese stromek pro zvířátka a odpoledne zveme do klubovny rodiče a máme vánoční posezení s cukrovím, dárky a programem, který si klany samostatně připravují.

Letos si Vydry připavily scénku na téma „Vánoce v týpí“, Jiříci „Počítačové Vánoce“ ve které notorický hráč na PC šel do sebe a začal chodit mezi skauty. Sovy předvedly „Soví vánoce“ a Rysi „Vánoce v naší kuchyni“. Všechny byly úspěšné, ale největší úspěch sklidili členové kočovné herecké společnosti Ibirinoko, kteří předvedli nevánoční kousek nazvaný „Tragédie na hradě Tolštejně aneb veselé krveprolévání tamtéž.“ Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Měsíc bláznů

 

Ještě měsíc a budeme psát jiný letopočet. Ten pro nás bude významný tím, že v tom roce bude naše středisko pracovat již 25 let, tedy celé čtvrtstoletí. A to je dlouhá doba, která utekla rychle a byla naplněná pestrou a bohatou činností.

Rychle utekl i letošní listopad. Klany/družiny se začaly připravovat na tradiční akci Vánoce zvířátkům a sobě, zejména se tvoří scénky a program na sobotní odpoledne s rodiči.

Naši předškoláci Bobři si pomalu začínají zvykat na pravidelnost a pravidla a jsou odvážní. Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář

Co bylo v měsíci padajícího listí

Čas rychle běží a než jsme se stačili ohlédnout, máme za sebou říjen – měsíc padajícího listí a s ním i jednu z větších akcí naší kmenové stezky, a to podzimní prázdniny.

Strávili jsme je ve Vojkově na faře, která se pro nás spolu se svým okolím proměnila v africkou Botswanu, kde jsme hledali pro pirátského písaře diamanty.
Zástupce zde měli klany Vyder, Sov, Rysů a Jiříků, nejmenší Bobři zůstali doma. Celý příspěvek

Rubriky: Aktuálně | Napsat komentář