Měsíc růží a měsíc sazenic

Měsíc sazenic a měsíc růží uběhly neskutečně rychle. Zase jedna stezka kmenové činnosti za námi a náš letní tábor už neklepe na dveře, ale stojí na prahu otevřených dveří.

V měsíci sazenic jsme vyjeli na Kuličkiádu do Losin u Kácova a ačkoliv byl víkend deštivý, moc jsme si tu výpravu s kuličkami, hrami a dobrou baštou užili.
Byla to vlastně poslední víkendovka pro všechny dcery a syny kmene.

V měsíci růží byla víkendovka specielní, „jen pro zvané„.
Pozvaní byli všichni, kteří mají už za sebou několik (cca 5) kmenových stezek a jsou ochotní pomoci s přípravou klanovek a výprav pro své kmeny a jejich mladší, případně nové členy .
Bylo to fajn, dozvěděli jsme se spoustu věcí, které musí dobrý owačira (rádce) znát a spoustu dalších se budeme dozvídat i v průběhu tábora.
My, budoucí owačirové, watutkové a ohnivci kmenů se můžeme po roce úspěšné činnosti stát součástí velmi výjimečného klanu IBIRINOKO. Zatím jsme členy na „zkoušku“.
Kromě čerpání zkušeností jsme připravovali i prezentaci naší činnosti v rámci muzejní noci. Měli jsme několik aktivit s nimiž jsme se stali součástí programu muzejní noci v muzeu Policie ČR.
Bylo to moc fajn, nejvíce jsme zaujali možností vyndat ježka z klece. Výsledky těch, kteří se zúčastnili našich soutěží jsou k vidění v rubrice „Muzejní noc 2014“ jak jsme na akci slíbili. Vítáme mezi sebou novou dceru kmene Meherin Aničku-Bóďu a mrzí nás, že se s námi musela rozloučit Ema, která se s maminkou stěhuje do Kardašovy Řečice.
Na posledních klanovkách jsme aktivně balili a připravovali věci na letní tábor. Není jich málo – týpka, kotel na vodu, pláty na kamna, plachty na kuchyň, na střechy, nářadí, vybavení kuchyně, sportovní vybavení….
Poslední klanovka na této stezce bude spojena s vyhodnocením výsledků celoroční činnosti. Zahrnuti do hodnocení jsou jen ti synové a ty dcery kmene, kteří vydrželi chodit opravdu po celý rok a aktivně se na činnosti kmenů podílet.

Vyhodnocení na XXXIII. stezce kmenové činnosti vypadá takkto:
(první údaj je počet získaných bodů, druhý docházka v % a třetí počet získaných skalpů v cedloroční hře kmenů)
1. gaossed Agáta-Vánek                 11434    76     19
mikan Olda                                         1434     93     10
3. hledač cesty Matěj-Brčál           1274      95       6
4. gaossed Šárka                               1088      78       5
5. hledač cesty Kuba-Ignor           1055       87       6
6. hledač cesty Marcelka                1000      78       5
7. mikan Vráťa                                     970      66       4
8. nováček Ema                                    710      50       3
9. hledač cesty Jája                              582     50      0
10. gaossed Kristýna- Kikina          531     88       2
11. hledač cesty Pavel-Kapsa            487     88       3
12. hledač cesty Katka-Kačitanka   456     88       3
13. gaossed Renáta-Renča                211      66       4
A co ještě zbývá? Nalepit do deníku diplom s dosaženými body, zabalit batoh a už za týden vyjet vstříc táborovému dobrodružství. Ahoj po táboře!
Na XXXIII. stezce kmenové činnosti – od září 2013 do června 2014 – jsme absolvovali:
40 klanovek (družinovek)
9 víkendových výprav