Měsíc sněhu převážně bez sněhu

Měsíc sněhu jsme si užili na klanovkách jak nejlépe to šlo.

Víkendová výprava nás tentokrát zavedla do Zimní pohádky bratří Grimmů, když už opravdová zima stále není.
Jako obvykle jsme se sešli v klubovně už v pátek večer – my a někteří skauti sv. Jiří. Zahráli jsme si několik skoro akčních her a na dobrou noc shlédli film „Svatý rok“. Spát jsme šli brzy, protože jsme museli brzo vstávat.

V sobotu ráno jsme se na nádraží sešli ještě s dalšími Jiříky, kteří se k nám připojili jen na sobotu. Pršelo hodně, a tak jsme zvažovali změnu programu, ale na konec jsme se rozhodli jet a dobře jsme udělali.
Dojeli jsme vlakem do Bakova nad Jizerou a vydali se na blízkou zříceninu hradu Zvířetice, která je normálně hojně navštěvována, ale tuhle sobotu patřila jen nám. Agáta s Oldou tady pro nás připravili spoustu her a soutěží.
Určovali jsme rostliny, signalizovali, honili se, vařili sníh…
Nakonec jsme našli poklad  v podobě stříbrných cihel – v alobalu zabalených čokolád Milka.
Bylo to fajn, počasí nám přálo, pršet zase začalo až když jsme čekali na nádraží.
České dráhy pro nás měly překvápko – rychlík, kterým jsme měli jet do Prahy stanicí  jen projížděl,  aby  čekal v Mladé Boleslavi na osobák, kterým jsme ho dojeli.
Večer jsme se najedli, hráli deskové hry a na dobrou noc shlédli film „Velký bazar“. Skvělá legrace.

Poslední víkend v lednu bylo naše společenství Skaut ABS pořadatelem General Assembly WFIS  – mezinárodního setkání skautských činovníků.
Zúčastnilo se 70 skautů a skautek z 10 zemí Evropy. Klan owachirů – rádců „Ibirinoko“ dostal příležitost získat jedinečnou zkušenost. Po celý víkend měli členové klanu na této akci pořadatelskou službu.
Obstáli na jedničku a podořili dobré renomé, které v rámci Světové federace nezávislých skautů máme.

STOVKAŘI
Agáta, Brčál, Šárka, Olda, Renča, Marcelka