Měsíc bláznů

Ještě měsíc a budeme psát jiný letopočet. Ten pro nás bude významný tím, že v tom roce bude naše středisko pracovat již 25 let, tedy celé čtvrtstoletí. A to je dlouhá doba, která utekla rychle a byla naplněná pestrou a bohatou činností.

Rychle utekl i letošní listopad. Klany/družiny se začaly připravovat na tradiční akci Vánoce zvířátkům a sobě, zejména se tvoří scénky a program na sobotní odpoledne s rodiči.

Naši předškoláci Bobři si pomalu začínají zvykat na pravidelnost a pravidla a jsou odvážní.

Největší akcí v tomto měsíci byla výprava do skautské historie.  Kondoři nedostali tentokrát od pana Vyšaty žádný úkol s tím, že ten další bude opět velmi náročný.

Naše společenství Skaut-český skauting ABS oslavilo v tomto roce 15. výročí své činnosti, a tak mají střediska za úkol zmapovat místa, která v jejich okolí souvisí s historií skautingu.

Naše listopadová výprava vedla tedy nad Štěchovice, kde je Svojsíkova mohyla (prof. A.B. Svojsík, zakladatel skautingu u nás). Je na místě, kde se v dobách, kdy byl u nás skauting zakázaný skládaly tajné skautské sliby. Dodnes není jednoduché toto místo najít, ale nám se podařilo.
Pořídili jsme dokumentační foto, zahráli si několik pohybových her a dali se na zpáteční cestu. V klubovně pokračovaly soutěže a na dobrou noc jsme shlédli film „Adéla ještě nevečeřela“.

V neděli ráno jsme se po snídani odebrali na Smíchov do záchranné stanice pro zvířátka, kterým jsme nesli kaštany a starý chleba. Za odměnu jsme si tam mohli prohlédnout všechna zvířátka. Ukázalo se, že je to vlastně malá zoologická, kde najdete vše od švábů přes kozy, klokany, opice, pštrosy až po krokodýly a želvy. Většinu z nás fascinovaly želvy, také krokodýli, Vráťa se nemohl odtrhnout od opiček.

Do klubovny jsme se vrátili na oběd, zahráli si ještě pár her a dozvěděli se své výsledky z listopadu. Obdrželi jsme za ně nejen diplomky, ale také dublony. Objevil se i pan Vyšata a my jsme se snažili získat co největší odměnu za diamanty nasbírané na minulé výpravě.

Jenže pan Vyšata je skoupý a přísný, a tak jsme byli rádi za dva, tři dublony. Inu, co je doma to se počítá! Šetříme na mapu k pokladu a čekáme až nám ji potomek pirátského písaře aspoň kousek nabídne.

Největší akcí v tomto měsíci byla výprava do skautské historie. Tentokrát Kondoři nedostali tentokrát od pana Vyšaty žádný úkol s tím, že ten další bude opět velmi náročný.

STOVKAŘI: Kapsa, Vašík, Kačitanka, Kikina, Marcelka, Agáta, Teo, Brčál, Péťa