Měsíc dloluhých nocí

Klanovky v měsíci dlouhých nocí byly věnovány intenzivní přípravě na tradiční akci „Vánoce zvířátkům a sobě“. Dopoledne zdobíme na našem místě v lese stromek pro zvířátka a odpoledne zveme do klubovny rodiče a máme vánoční posezení s cukrovím, dárky a programem, který si klany samostatně připravují.

Letos si Vydry připavily scénku na téma „Vánoce v týpí“, Jiříci „Počítačové Vánoce“ ve které notorický hráč na PC šel do sebe a začal chodit mezi skauty. Sovy předvedly „Soví vánoce“ a Rysi „Vánoce v naší kuchyni“. Všechny byly úspěšné, ale největší úspěch sklidili členové kočovné herecké společnosti Ibirinoko, kteří předvedli nevánoční kousek nazvaný „Tragédie na hradě Tolštejně aneb veselé krveprolévání tamtéž.“
Potom následovalo rozdávání dárků, konzumace dobrot a zpíváni vánočních i nevánopčních písniček. Také došlo na promítání dokumentů ze skautské historie a fotografií z výprav. V dobré náladě jsme se všichni rozešli domů s přáním pohodových vánočních svátků.

Uvidíme se všichni opět až v novém roce. Šestnáct odvážných stráví týden na horách na našem zimním táboře, který patří mezi nejoblíbenější akce. Ale o něm  až příště, až uvidíme jak se letos podaří.

STOVKAŘI: Agi, Bóďa,  Šárka, Agáta, František, Brčál, Kapsa, Kačitanka, Vašík, Kikina

Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář