Měsíc hladu ve znamení stínadelské historie

Činnost probíhala normálně. Hlavní událostí v měsíci hladu byl tradiční

„Boj o velké vontství“, který proběhl jako víkendová akce  19.-21. února 2016.

Připravovali jsme se na ni  dlouho dopředu. Museli jsme si vyrobit papírové koule, jako střelivo a štíty jako obranu při Vontské bitvě.
V pátek jsme se sešli v klubovně a dodělávali poslední úpravy štítů před bitvou.
Před spaním jsme si promítli dokument o Novém Světě, kde se v sobotu uskuteční „Hon na Široka“.
Následně jsme si ještě pustili Záhadu hlavolamu, aby nováčci, kteří o Stínadlech nikdy neslyšeli načerpali inspiraci.

Ráno, po vydatné snídani, jsme vyrazili pěšky do Stromovky, kterou jsme vybrali jako bitevní pole.
Po příchodu jsme si upřesnili pravidla a rozdělili jsme se na dvě skupiny . Kráťa představoval Machoně a Koksík představoval Komoura.
K nim si účastníci při zásahu chodili pro nový život a nebo doplnit střelivo, když jim došlo. Bitva probíhala zajímavě! Jednoznačně zvítězili Rysové, ale jak se říká není nutné zvítězit, ale zúčastnit se.
Nakonec jsme se se štíty vyfotografovali, mimo jiné i ve formaci, kterou římské legie nazývaly želva.
Ve 14 hodin jsme museli vyrazit zpátky do klubovny, abychom si dali buřtguláš, který uvařil Koksík a připravili se na večer.
Po klanech jsme vyrazili na Hradčanské náměstí , kde začal hon na Široka . Počasí nám sice moc nepřálo, ale i tak  se nakonec  vše zdařilo.
Široko byl chycen hned několikrát, ale i Vontové se pěkně vyřádili!
Celkovým vítězem se stala a je pro tento rok velkým Vontem se všemi z toho plynoucími právy Agi z klanu Hnědé Vydry.

Stovkaři: Marcelka, Marjánka, Karolínka, Linda, František, Honzík, Ignor, Brčál, Přemek,