Měsíc dlouhých nocí a my

Stovkaři jsou: Zuzka, Anička, Šárka, Olda, Vráťa, Jakub, Kapitán

Vítáme novou kamarádku Bětku.

Prosincové klanovky byly věnovány přípravě na tradiční akciVánoce zvířátkům a sobě. Nacvičovali jsme vánoční písničky, Rysi a Vydry scénky, loutkové divadlo a recitační pásmo, které předvedeme rodičům a dalším hostům. Také jsme dostali za úkol vyrobit ozdoby na stromek pro zvířátka.

No, a konečně nastala ta sobota 21.12.2008. Ráno v 8,30 jsme se sešli do klubovny a v doprovodu Majdy a Breberky dojeli na Chodov, kde na nás už čekali Hanka s Pandou a Martin s Oldou a Vráťou. Kraťas s Honzou zatím topili v klubovně, připravovali čaj, aby vše bylo na odpoledne připraveno, a taky abychom přišli do tepla.

Došli jsme na naše obvyklé místo v Krčském lese a dali se do práce. Ozdobičky se letos velmi povedly, zejména ty od Julči a Zuzky se kterými jim pomáhala maminka. Ostatně jak stromečky dopadly se můžete podívat na fotkách.

Potom jsme se společně vrátili do klubovny a po cestě jsme si připravovali scénku s tématikou vánočních obrázků, ketré jsme dostali od Hanky.

Po příchodu do klubovny jsme se naobědvali a ještě si zopákli a doladili program a už tu byli první rodiče a hosté.

Po loutkové pohádce Perníková chaloupka, kterou sehrály Vydry, následovala hraná scénka Rysů Vánoce u Runcajsů. Tady byl za hvězdu Jakub, protože díky onemocnění některých Rysů alternoval role vodníka a veverky v perfektních kostýmech, které vyrobila jeho maminka.

Potom přišly na řadu ty improvizované scénky a vánoční recitační minipásmo Vyder. Breberka nám přečetla o autorovi písničky Rolničky, ktereou jsme si hned zazpívali, a po ní Světové vánoce, Hvězdu, Vánoce, Vánoce přicházejí a ještě další písničky…

Potom už zbývalo jen rozdat dárky, které dostal každý a všem se líbily, pochutnat si na cukroví a rozejít se domů.

Ve středu jsme ještě měli klanovku, kterou jsme celou strávili spoustou veselých her a rozešli jsme se s přáním těch nejhezčích vánočních prázdnin a s tím, že už se na sebe těšíme hned první středu v lednu, tedy 7.1.2008. A hodně by se nám líbilo, kdybychom mezi sebou mohli zase uvítat nového kamaráda či kamarádku.

CELÉ STŘEDISKO GATAGEWA PŘEJE VŠEM POHODOVÉ VÁNOCE A V NOVÉM ROCE JEN ZDRAVÍ, POHODU A SAMÉ HEZKÉ CHVÍLE.

Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Měsíc dlouhých nocí a my

  1. Králík napsal:

    Úspěšné vykročení do dalšího roku, spoustu dobrých přátel a hodně pohody, přátelství a nezapomenutelných dobrodružství všem bráškům a sestřičkám přeje Králík.

Napsat komentář