V měsíci sněhu jsme nezmrzli

Přes velké mrazy v měsíci sněhu jsme nezamrzli ani my, ani voda v naší klubovně. Nějakou daň si mezi námi vybraly chřipkové bacily, a tak jsme se neviděli v plném obsazení a jediným stovkařem je Anička.

Od nového roku se budou v přípravě programu schůzek střídat Kapitán s Majdou. Začínala Majda a její klanovky opravdu neměly chybu! Chudák Kapitán má laťku dost vysoko, ale on si jistě poradí.

O jedné mrazivé lednové sobotě jsme se vydali za pražskými strašidly, která jsme se snažili osvobodit a celkem se nám dařilo. Pomáhali jsme s pytlem plným peněz ohnivému kostlivci, který býval bezohledným lichvářem, stejně jako lakomá hraběnka z paláce Kinských jsme vyráběli střevíčky a další doplňky z chlebové střídky. Podle popisu jsme měli najít a oslovit smluveným heslem Zvonící jeptišku. Oba hrající týmy byly úspěšné a odměnou jim byly velmi pěkné obrázky, které lze vidět mezi fotografiemi z naší činnosti. Originály zdobí naši kroniku. Také jsme dostali žeton, který jsme měli vyměnit za co nejcennější věc. Jeden tým neuspěl, druhý směňoval celkem úspěšně a do klubovny nakonec přinesl malou sošku slona. Pěkně vymrzlí a s dobrou náladou jsme se vrátili do klubovny, kde nás čekalo teplo a teplý čaj. O obojí se zasloužil Kráťa. Najedli jsme se a četli si o dalších pražských strašidlech, jako jsou vodník Kabourek nebo Sněžibaba. Čas zbyl ještě na pár her a už tu byli rodiče.

Tak zase příště!

Příspěvek byl publikován v rubrice Kronika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u V měsíci sněhu jsme nezmrzli

  1. Králík napsal:

    To zní jako povedená výprava!

Napsat komentář