Měsíc trávy

V tomto měsíci se uskutečnila, kromě klanovek, naše Velikonoční výprava do Měsíčního údolí. Třebaže nás letos bylo velmi málo z důvodu nemocí, rodinných akcí a nevábné předpovědi počasí, akci jsme si velmi užili.
Motivací byla příprava na indiánské prázdniny a Ponny expres. Hry i scénky se točily okolo koní. Každá skupina si vyrobila model týpí – vystřihla z látky, obroubila a na výletech si potom našla proutky na tyče a jehlice, které musela upravit do použitelné podoby. Bohužel, už se  nepodařilo týpí ozdobit indiánskými znaky. To nám zbylo do klubovny.
Každý si  vyrobil papírovou taštičku taštičku na pomlázku a také velikonoční vajíčko z přírodnin nalepených na kartonu. Kdo chtěl si obarvil klasické vajíčko nebo vybarvil dřevěný výřez velikonočního zajíčka. Vše se povedlo.
Vaření na ohni je na této výpravě samozřejmostí, a protože počasí nebylo tak hrozné jako jeho předpověď, i vaření se vydařilo. Výzvou byl bezmasý guláš.
Prostě to zase bylo moc fajn a doufáme, že příště nás bude víc.
Další výprava nás čeká na konci měsíce, ale s přesahem do dalšího, takže o ní zase až ve zprávě z měsíce sazenic.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář