První měsíc nové stezky – měsíc lovu

Čas rychle letí, a tak už máme pomalu první měsíc nové kmenové stezky za sebou. A co se událo?

Schůzky jsou opět pro všechny klany každou STŘEDU od 16,30 do 18,30 hod. v naší klubovně.
Několik lidí se s námi rozloučilo, ale více přišlo.  Vítáme nováčky.
V dívčím oddíle mohl vzniknout nový klan. Máme 2 klany světlušek – LIŠKY pod vedením Agi a VYDRY pod vedením Míši. Nejmladší  klan ve věku bobrů (5-7 let) se jmenuje nově VEVERKY a vede ho Kačitanka s pomocí Marušky. Ve všech klanech je  ještě prostor pro 1 – 2 nové členky.
V chlapeckém oddíle pracují zatím dva klany, 1 skautský pod vedením Přemka s asistencí Hejkala a Bůra, druhý Bobři pod vedením Jeřabince a Matly. U Bobrů je volné místo ještě pro dva kluky 5-7 let, u Orlů pak 5 volných míst, aby se klan mohl rozdělit na dva.

Hned po zahájení činnosti jsme vyrazili na výpravu do Jindřichova Hradce na každoroční tradiční „Setkání družin“ Skauta ABS. Místní středisko pro nás připravilo celodenní hru spojenou s nejrůznějšími úkoly a seznámením s tímto pěkným historickým jihočeským městem.

Následující víkend byl náš spolek „Skaut – český skauting ABS“  pořadatelem mezinárodního setkání činovníků WFIS (mezinárodní federace skautů   jejímiž členy jsme již 15 let) na Orlovech.
Téměř všichni starší členové našeho střediska spolu s několika mimopražskými  činovníky  měli na starost jeho program a organizaci. Odvedli perfektní práci. Všichni odjížděli z kolébky českého skautingu (Orlovy) náramně spokojení. Tak jsme přispěli k našemu dobrému jménu a k reprezentaci naší České republiky. Díky všem.

Vzhledem k tomu, že většina rádců klanů je už v dospělém věku mohou se vypravit se svými klany na samostanou výpravu, a tak se nyní děje. Klan Orlů stráví víkend pod širákem v Brdských lesích, klany Vyder a Lišek v Doksech a okolí. Klan Veverek bude mít víkendovku s  přenocováním a s výletem do okolí Prahy. Klan Bobrů navštíví pouze v sobotu letecké muzeum ve Kbelích. Jak se klanové výpravy vydařili se dozvíte v dalším příspěvku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář