Leden – opět on-line jedem

Situace s virem se bohužel nelepší, a tak musíme pokračovat opět „na dálku“.

Na první klanovce v novém roce nás stroj času zanesl do doby Karla IV., a to do období stavby Karlova mostu. Více si nezapomeňte přečíst na stránce nazvané „Stroj času“.
Klany i jednotlivci budou za splněné úkoly získávat stavební materiál na stavbu mostu – maltu, kameny a vajíčka. Který klan bude nejúspěšnější? Možnost přispět svému klanu mají i ti, kteří se z jakýchkoliv důvodů nemohou zúčastnit on-line klanovek. A jak to lze udělat?

A. napsat na email  premysl.brajer@gmail.com co nejdříve odpovědi na následující otázky:

• Kdy se narodil Karel IV.? (zisk 15 puten alty)
  • Najděte co nejlepší zajímavost z jeho života (zisk až 75 jednotek kamene)
  • Zjistěte jména manželek Karla IV. (zisk 15 puten alty
  • Kdo byli rodiče Karla IV. (zisk 15 puten malty)
  • Jakým všem zemím Karel IV. vládl (zisk 15 puten malty)
  • Co všechno dal Karel IV. postavil? (čím víc, tím lépe, zisk až 15 puten malty a 50 jednotek kamene)

B. Poslat odpovědi či důkazy splnění úkolů z karanténních úkolů na klanovky na email hanka.zelva@gmail.com
Úkoly můžete splnit i zpětně a nezapomeňte na fotoggrafickou hádanku ze zimního tábora.

C. Zapojit se do akce  „ptačí hodinka“. Jedná se o pozorování ptáků. Informace o akci najdete na následujícím odkazu. 🦜 https://ptacihodinka.birdlife.cz/#/observe  Za splnění úkolu všemi členy družiny získáte 50 vajíček a 75 puten malty!

Tímto vším pomůžete svému klanu k největšímu podílu na stavbě Karlova mostu a tím i k vítězství v této části celoroční hry.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.