Měsíc Dlouhých nocí a měsíc Sněhu jsou za námi

Měsíc dlouhých nocí patří již tradičně v našem kmeni dvěma větším akcím. Tou první jsou

Vánoce zvířátkům a sobě“
Ta vždy vyžaduje dobrou přípravu ode všech a má dvě části.
V sobotu dopoledne jdeme na naše tradiční místo zdobit stromek pro zvířátka různými dobrotami z ovoce, zeleniny, semínek a dalších pochoutek. Ozdoby jsou každým rokem dokonalejší a je jich více.
Jeden stromek zdobí vlčata a skauti, druhý světlušky a skautky. Letos to dívčí stromek vyhrál na celé čáře.
Odpoledne se pak sejdeme v klubovně s našimi rodiči a kamarády. Pro tuto příležitost nacvičí každá družina program, který předvede. Letos jsme si scénky napsali i secvičili samostatně a měli jsme úspěch.
Také jsme si společně zazpívali nejen koledy, zobali jsme dobrůtky a nakonec jsme si rozdali dárky. Pravidlem je, že nejsou kupované, ale vyráběné a jsou to milé maličkosti. Rok od roku je jich více, a tak to má být.
Pak už byl čas věnovat se vánočním svátkům s rodiči a našimi blízkými.
Jen uplynou tři sváteční dny sejdeme se na autobusovém nádraží, letos to bylo v hojném počtu, a vyrážíme na tradiční zimní tábor. Nejinak tomu bylo i letos a probíhal pod názvem

„Zimní tábor se sudičkami“.
Strávili jsme v Hanychově pěkných sedm dní, třebaže sněhu jsme se nedočkali, stejně jako minulý rok.
Výlety do okolí s Kráťou a Chmurou, hrátky v bazénu, turnaje v deskových hrách a spousta různých dalších her a aktivit, které si klany  připravovaly sobě navzájem byly super. Bezvadná oslava konce roku s dobrým jídlem, přípitkem Vineou a ohňostrojem.
K přípitku nutno podotknout, že je zásadně nealkoholický i pro naše dospěláky, což na různých táborech a soustředěních nebývá obvyklé.Zimní tábor utekl rychle a byl, jako vždycky moc bezva.

Bodování v měsíci Dlouhých nocí dopadlo takto:
1. Olda 108
2. Marcelka 106
3. Agáta 99
4. Šárka 91
5. Ema 79
6. Brčál 69
7. Vráťa 57
8. Eliška 56
9. Ignor 55
10. Jája 47
11. Jakub 40
12. Matěj 36
Nebodováni: Kapsa, Renča, Kikina, Kačitanka, Veverka
Stovkaři: Šárka, Marcelka, Olda

Měsíc sněhu
začal jako obvykle klanovkami a výpravou pod heslem

„Možná zimní, každopádně hry“.
Pravdou bylo „každopádně hry“. Naším úkolem bylo „oživit“ šest želv tím, že splníme nejrůznější úkoly.
Hbitá želva po nás vyžadovala absolvovat překážkový běh, školku s míčem, švihadlem, skákací gumou;
Bílá želva zase požadovala abychom se po celou dobu akce nehádali, neprali a dobré skutky konali.
Moudrá želva znamenala vyluštit šifry a vyřešit logické úlohy.
Další pak vyžadovaly účast v turnajích a ve hrách jako jsou kloboučku hop, pexeso, mikado, piškvorky, mít v pořádku naše osobní věci nebo si nakoupit a připravit jídla ve stanoveném, poměrně nízkém finančním limitu… Učíme se tak hospodařit.
Celý víkend jsme měli naplněný zajímavou činností při které jsme se dobře bavili a užili si spoustu legrace.
Pátek večer jsme strávili v klubovně, sobotu celou v pohybu a venku  návštěvou Malé Chuchle a tamního bezvadného velkého hřiště a skvělé malé lesní zoo.
V neděli jsme sbírali body na Vítkově.
Také jsme mezi sebou přivítali nováčky Leu a Zdenku, které slíbily, že budou chodit pravidelně. Tak jim přejeme, aby se jim mezi námi líbilo a doufáme, že svůj slib dodrží.

Stovkaři: Marcelka, Olda, Brčál

Bodování: