Měsíc vran

V měsíci vran proběhla jedna z tradičních akcí motivovaná dobroružstvími Rychlých šípů ve Stínadlech nazvaná „Široko“ podle tajemné postavy z vontské historie. Zúčastnili se i naši kamarádi, skauti ze Šlapanic a Syrovic.
Klany se na akci připravovaly už dlouho dopředu. Měly za úkol společně navštívit divadlo, uskutečnit klanovou výpravu s tematikou činnosti klubu Rychlých šípů a o všem pořídit dokumentaci písmem i fotem. A také si dát do pořádku osobní věci.
Vlastní akce se odehrávala přes den velkou pátrací hrou po památných místech Stínadel a večer proběhl „Hon na Široka“ v tajemných městských uličkách.
Rádce klanu, který v souteži zvítězí získává na rok titul „Velký Vont“ a s ním pro svůj klan určitá pricvilegia. Akce se velmi povedla a titul „Velkého Vonta“ pro rok 2023 obhájila Míša, rádkyně klanu hnědé Vyry.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuálně. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář